Kašpar rozhodl zápas proti Omsku, v KHL skórovali i Kvapil a Růžička

Moskva - Lukáš Kašpar rozhodl gólem na konečných 3:2 zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Chanty-Mansijskem a Omskem. Český útočník domácí Jugry skóroval ve 40. minutě, kdy prokličkoval celou soupeřovou obranou, v poslední třetině už branka nepadla.

2.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 2.10.2014

Lukáš KašparFoto: ČTK/Petr Sznapka

Kašpar vstřelil šestý gól v sezoně, Chanty-Mansijsk se chytil po sérii tří porážek.

Střelecky se prosadili také další mistři světa z roku 2010 Marek Kvapil a Martin Růžička, jejich týmy však neuspěly. Kvapilův gól pomohl Čerepovci alespoň k bodu za prohru 4:5 po samostatných nájezdech ve Vladivostoku, Růžička v dresu Čeljabinsku sice na počátku třetí třetiny vyrovnal v duelu s Barysem Astana na 3:3, hosté si ale nakonec odvezli vítězství 6:4.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Nižnij Novgorod 2:7, Vladivostok - Čerepovec 5:4 po sam. nájezdech (za hosty Kvapil 1+0), Novokuzněck - CSKA Moskva 1:6, Čeljabinsk - Barys Astana 4:6 (za domácí M. Růžička 1+0), Jekatěrinburg - Kazaň 3:5, Chanty-Mansijsk - Omsk 3:2 (za domácí Kašpar 1+0), Jaroslavl - Dynamo Moskva 4:2 (za domácí Novotný 0+1), Lada Togliatti - Magnitogorsk 3:2 (Zaťovič 0+1 - Jan Kovář 0+2), Nižněkamsk - Ufa 0:4.

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

Zásah na setkání prezidenta Zemana s obyvateli Lipníku: policisté vtrhli do místnosti nad restaurací a muže, který zde pouštěl píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu, odvedli s tím, že se jedná o narušení veřejné akce.
4 26

Policejní prezidium: Zákrok v Lipníku byl oprávněný, hlasitost překročila zákon

Zvrat v miliardovém obchodu. Škodu Transportation má koupit PPF Petra Kellnera

Jeden z největších obchodů tohoto roku je nyní u konce. Plzeňskou Škodu Transportation podle čtyř zdrojů Hospodářských novin získá skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Informoval o tom server iHned.

Na mešitu v Egyptě zaútočili teroristé, zmařili životy nejméně 235 věřících

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Při pátečním útoku na Sinajském poloostrově v Egyptě zemřelo přes 235 lidí, minimálně 130 osob je zraněno. Teroristé, spekuluje se o egyptské odnoži Al-Káidy, udeřili během modlitby, odpálili trhavinu a začali střílet. Jde o nejhorší teroristický útok v Egyptě za desítky let. Oblast útoku leží zcela mimo zóny turistického ruchu.

Pirát z Olomouce je ve vedení Sněmovny. Nesmím přibrat, usmívá se Pikal

/ROZHOVOR/ Místopředseda Pirátské strany Vojtěch Pikal z Olomouce byl také zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Úsek Pražského okruhu získal kladné stanovisko EIA

Úsek Pražského okruhu mezi Běchovicemi a D1 v pátek získal kladné stanovisko vlivu na životní prostředí (EIA). Informovalo o tom ministerstvo životního prostředí. Úsek označovaný číslem 511 by se mohl začít v roce 2020.