Sto dva. Přesně tolik dnů je Patrik Eliáš po červencové operaci kyčle.

Návrat na led?

„Neexistuje konkrétní datum mého návratu,“ řekl ve středu v jednom z mála rozhovorů sám hokejista newyorskému deníku The Star-Ledger.

Hodně stručné informace přicházejí i z New Jersey. Za Ďábly Eliáš ještě v nové sezoně nenastoupil.

„Bruslí každý den. Ale víc k tomu říct nemohu,“ byl tajemný generální manažer klubu Lou Lamoriello.

Stejně nemluvný byl i kouč Jacques Lemaire. „Nevím kdy začne trénovat s týmem.“

Co se vlastně děje?

Eliáš podstoupil 12. července v Coloradu operaci poraněné kyčle. Odhadovaná doba léčení tehdy byla zněla tři až šest týdnů.

Ale během léta se objevily potíže. A loni nejproduktivnější Čech v NHL se tak musel v polovině září podrobit artroskopickému zákroku třísel.

Pauza? Opět prý šest týdnů.

To by znamenalo, že by se do plného tréninku mohl zapojit na konci října. První zápasy by tak Eliáš odehrál na začátku listopadu.

„Nikdo z klubu na mě netlačí. Dělám všechno tak jak mám. Hlavní je, abych se cítil stoprocentně připravený,“ vzkázal přes zámořské novináře Eliáš do Evropy.

Tahle zpráva bude zajímat hlavně reprezentačního trenéra Vladimíra Růžičku. Proč?

Blíží se termín pro oznámení konečné nominace na zimní olympijské hry ve Vancouveru. Zbývají něco málo přes dva měsíce. A kouč národního týmu s Eliášem počítá. „Měl by být hlavním mužem výběru,“ uvedl.

Zatím podle Růžičky není důvod k panice. „Nemluvil jsem s ním. Ale zneklidněný nejsem,“ prohlásil Růžička nedávno v deníku Sport.