Kdo tvrdil, že Stanley Cup se do Toronta dlouho nepodívá, byl na omylu. Ano, je to trochu vytržené z kontextu, ale Phil Kessel alespoň na dálku vypálil rybník všem, kteří jej házeli do starého železa – speciálně pak novinářům z Toronta.

Kessel se o onu stříbrnou radost podělil nejprve s rodinou. Naplno si ji doslova vychutnala jeho sestra Amanda, mimochodem taktéž vynikající hokejistka a americká reprezentantka, která měla tu čest se z něj napít, o což se ihned podělila na sociální síti Instagram.

Poté ho nejproduktivnější hráč Pittsburghu v letošním play off zase uložil do boxu a v pondělí jej odvezl do dětské nemocnice SickKids. Jde o centrum pro nemocné děti, které patří díky spolupráci s University of Toronto k organizaci s nejintenzivnějším výzkumem s cílem zlepšit zdraví dětí v zemi.

Kessel zde strávil několik nezapomenutelných hodin, dětem se podepisoval, fotil se s nimi a dokonce si s nimi zahrál i hokej na konzoli. Byl hned od začátku rozhodnutý přivézt pohár lorda Stanleyho právě do tohoto města. „Mám tu mnoho přátel. Strávil jsem zde velkou část svého života," uvedl.
A svůj čas zde využil obdivuhodným způsobem. Je skvělé, že se sportovci neustále zapojují do charitativní činnosti. Tyto děti to nemají v životě vůbec jednoduché, a tak je úžasné vidět, jak jim láska k tomuto sportu a dobré srdce Phila Kessela umožní aspoň na chvíli zapomenout na všechna úskalí jejich života.

Zdroj: Youtube

ROBERT NOVOTNÝ