Kdo ale čekal, že hlavní postavou bude Jaromír Jágr, ten se spletl. Česká hokejová megastar si připsala jednu asistenci v prvním duelu, v němž Kladnu vycházely přesilovky využilo rovnou tři. V základní části to Rytířům v početní výhodě moc nešlapalo, veteráni Jágr s Tomášem Plekancem to však notně vylepšili.

Ve formaci s Petrem Vampolou, mladým sniperem Šimonem Jelínkem a skvěle střílejícími obránci Brendonem Nashem a Jiřím Říhou za zády jsou a budou nebezpeční pro kterýkoliv tým.

Jágr odehrál za dva dny celkem 31 a půl minuty. Bylo by to ještě víc, kdyby neměl potíže s nožem brusle, kvůli kterému v sobotu nedokončil druhé dějství. Ještě víc než brusle ho brzdila vyloučení, za katr ho rozhodčí poslali hned třikrát.

Dvakrát zamířil na trestnou lavici poslušně, ale jednou se pořádně rozhněval, když Gago po jeho zákroku spíše uklouzl.

„Jarda hraje neskutečně týmově,“ chválil ho i tak zatím nejlepší kladenský hráč Plekanec, podle něhož Jágrovy chvíle teprve přijdou.

„Pomůže nám ohromně v přesilovce, něco může dát i při hře pět na pět,“ dodává Plekanec, jehož páteční zákrok ramenem na Dvořáka se Přerovským vůbec nelíbil a přemýšleli, zda ho nepředat jako podnět disciplinárce. „Bylo to za hranou,“ měl jasno už po utkání trenér hostů Vladimír Kočara.

Dokazuje to, že série, která měla být dost vyhrocená, bude mít zajímavé pokračování. „Musíme ještě některé věci vylepšit a soustředit se jen a jen na třetí zápas. Bude hodně důležitý,“ spřádá Plekanec plány na úterní večer.

Zítra pokračují i další čtvrtfinálové série. Prostějov prohrává se Vsetínem 0:2 na zápasy, mezi Litoměřicemi a Jihlavou je to 1:1, stejně jako mezi Havířovem a Českými Budějovicemi.