Především zní to logicky. Vyšší dotace od Chomutova Piráti očekávat nemůžou. Naopak už druhým rokem jim zastupitelé dorovnávali dřívější částku až na poslední chvíli (více níže). Kladno by zase rádo hrálo extraligu, ale do baráže se nedostalo.

Pro hokejové fanoušky v Chomutově by to byl jistě šok. Ale nakonec by to nebylo poprvé, co se český extraligový tým přestěhuje do jiného města. V roce 2013 se podobně rozhodlo vedení klubu HC Mountfield a klub tehdy přesunulo z Českých Budějovic do Hradce Králové, kde hraje dnes.

O tom slyším poprvé

Mluví se o tom po celém městě a Chomutovský deník se to dozvěděl z několika zdrojů. V klubech ale jen vrtí hlavou. „O přesunu Pirátů do jiného města nemám v tento okamžik žádné konkrétní informace," reagoval na dotaz redakce David Dinda, marketingový ředitel a mluvčí chomutovského klubu. Jeho kolega v Kladně Vít Heral dokonce prohlásil, že o tom slyší poprvé.

„Nic takového jsem nezaznamenal ani oficiálně v klubu ani neoficiálně ve městě," řekl Deníku. V podstatě stejně zamítavě pak reagovala mluvčí města Kladno Lena Růžková.

Klub jedná o podpoře

Ať už je to dobře tajený návrh nebo jen fáma, šuškanda nahrává klubu. Jeho vedení, otec a syn Veverkové, totiž v současné době jednají s městem o systémové podpoře hokeje do budoucna.

„Učinili tak po více než desetiletém období, kdy se o hokejový klub v Chomutově organizačně i finančně starají a během níž se klub vypracoval mezi nejlepší hokejové organizace v zemi," potvrdil redakci David Dinda. Hrozba odstěhování hokeje do jiného města může být při jednáních účinnou pákou.

Podpora s rozpaky

Pravda je, že v posledních letech je podpora hokeje od města poněkud rozpačitá. Na zasedání zastupitelstva se letos opakovala situace z loňského roku.

Piráti měli navrženou dotaci něco přes pět milionů (v roce 2014 dostali 7,5 milionu). Až na základě další speciální žádosti jim zastupitelé odsouhlasili další dva miliony z finanční rezervy města. Nutno dodat, že všechny peníze jdou do mládežnického hokeje, většina na provoz akademie.

„Pane ekonome, neříkejte stav naší rezervy nahlas nebo si ještě někdo požádá," komentoval to pak ironicky primátor Daniel Černý. Tím naznačil neochotu vládnoucího hnutí mimořádnou dotaci pro hokejový klub podpořit. Zastupitelé PRO Chomutov také jako jediní hlasovali proti nebo se zdrželi.