Totéž se povedlo Slavii v Litoměřicích. Bez nervů naopak odehráli duel 36. kola hráči třetích Českých Budějovic, kteří doma deklasovali Most 8:2.

Kladno v Přerově třikrát vedlo o gól, ovšem domácí pokaždé dokázali vyrovnat. Naposledy v 56. minutě a už se zdálo, že duel spěje do prodloužení. Pouhé 2,4 vteřiny před koncem ovšem nejproduktivnější hráč soutěže David Stach svou jubilejní 50. asistencí v sezoně našel před brankou volného Jana Rudovského, jenž překvapil domácí obranu. Stach si v utkání připsal čtyři gólové přihrávky, nejlepší střelec 1. ligy Vítězslav Bílek vylepšil hattrickem svou bilanci na 36 zásahů.

Jihlava přemohla Třebíč i potřetí v sezoně, tentokrát však až v prodloužení. V něm využila početní výhody při hře 4 na 3 a nechytatelnou ránu od modré vypálil slovinský reprezentační obránce Miha Štebih. Dukla ovšem ztratila další bod a třetím Českými Budějovicemi odolává už jen zásluhou dvou bodů navíc.

Jihočeši potěšili 6421 diváků v opět vyprodané Budvar Areně další kanonádou. Jejich chuť odnesl osmi trefami Most, jehož obrana si nevěděla rady především s elitní formací Motoru, tentokrát nasazovanou jako číslo dvě. Pětice vedená Josefem Strakou vymyslela celkem pět branek, přičemž její lídr si společně s Tomášem Nouzou připsal po čtyřech bodech.

První hokejová liga - 36. kolo:

České Budějovice - Most 8:2 (2:1, 2:0, 4:1), Jihlava - Třebíč 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0), Havířov - Kadaň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0), Litoměřice - Slavia Praha 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), Přerov - Kladno 4:5 (1:1, 1:1, 2:3), Šumperk - Benátky nad Jizerou 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0).

1. Kladno 36 21 4 4 7 147:104 75
2. Jihlava 36 21 4 2 9 120:88 73
3. České Budějovice 36 20 5 1 10 132:94 71
4. Slavia Praha 36 16 5 5 10 117:87 63
5. Kadaň 36 15 5 2 14 110:103 57
6. Přerov 36 17 2 2 15 108:105 57
7. Prostějov 36 15 2 7 12 92:105 56
8. Třebíč 36 12 5 6 13 90:101 52