Jeho tým ale ve třetí čtvrtině první hokejové ligy nasbíral z pěti zápasů jen tři body, prohrál poslední čtyři zápasy doma a v tabulce klesl z první příčky na čtvrté místo.

Mužstvo potkala těžká výsledková krize, jaká potkává obvykle každý tým. Ale vaši někteří bývalí spoluhráči tvrdě kritizují složení mužstva, podle nich nemá odpovídající kvalitu, aby mohlo dojít do baráže. Vy hráčům a jejich síle věříte?
Věřím jim dál. Krize, která nás potkala, je hodně nepříjemná a dostat se z ní musíme sami. A jen tvrdou prací. Poslední dvě utkání se Slavií i v Jihlavě už nebyla špatná, i když tomu ještě něco chybělo. A co se píše, to se snažím nečíst a radím to i hráčům.

Čelíte tlaku majitelů, tedy Jaromíra Jágra a města Kladna?
Žádnému tlaku nečelím. Teď je mezi fanoušky trochu panika, ale opakuji: týmu věřím a už před sezonou jsme jasně řekli, že naším cílem je play off. Máme pro něj vhodné hráče, pro play off jsme tým stavěli. Já se na trenérskou pozici necpal, ale zatím jsem nevyčerpal všechny prostředky, jak týmu pomoci.

PSALI JSME: Kladenští Rytíři posilují. Ulovili druhého muže produktivituy Kloze

Ale i do play off je lepší mít dobré výchozí postavení. Vy jste však prohráli s Motorem boj o první místo a pak se Slavií a Jihlavou i druhé a třetí místo. Souhlasíte, že být do dvojky je důležité?
S tím musím souhlasit. A věřím, že i když je naší prioritou play off, tak se o druhou příčku úspěšně popereme.

Chytit se chcete asi ve středu doma s Třebíčí, kam jste kvůli rozehrání pustili na krátkodobé hostování Matěje Pekra. Smí proti vám nastoupit?
Správně říkáte, že jsme ho tam pustili na rozehrání. Čili chceme, aby hrál co nejvíc zápasů, proto může hrát i proti nám. Ideální bude, když vyhrajeme 2:1 a Matěj dá gól, to je samozřejmě v uvozovkách (úsměv).

Mužstvo posílil produktivní ústecký útočník Jan Kloz, ale určitě plánujete další posily. Hodně se skloňují jména veteránů, kteří pobývají v zámoří, Jana Hlaváče a Marka Židlického. Pomohou Kladnu?
Jsme s nimi v kontaktu, ale to jsme s hodně hráči a musím říci, že do první ligy se nikomu moc nechce. Co se týče Marka Židlického, má už nastavené priority asi jinak a u Honzy Hlaváče nechci předbíhat. Uvidíme. Co určitě nechceme, je překopat půlku mužstva hned poté, co projde výsledkovou krizí.

Vnímáte při záplavě hokejových starostí, že se blíží Vánoce? Máte nakoupené dárky?
Naštěstí mám manželku, která Vánoce obstará a dárky nakoupí. Mně zůstává jediný úkol, obstarat dárek pro ni.

TAKÉ ČTĚTE: Patera sáhl k odvážnému fíglu. A vyšlo to! Může na něj dojít i příště, říká