Kladno zvýšilo náskok, Slavia dobyla Šumperk. Motor zdolal Jihlavu

Praha - Kladenští hokejisté po těsném vítězství 2:1 nad Benátkami navýšili náskok v čele první hokejové ligy už na sedm bodů. Jihlavská Dukla totiž ve šlágru kola prohrála v Českých Budějovicích 2:3 a pustila Jihočechy na druhou příčku.

6.1.2016

Hokejisté Ústí nad Labem zdolali KadaňFoto: DENÍK/Karel Pech

Kladno děkuje za tříbodový zisk zejména Vítězslavu Bílkovi, který ve druhé třetině rychle zareagoval na přesilovkovou trefu Václava Pletky a dvěma góly otočil skóre. Nejlepší střelec soutěže zaznamenal 37. a 38. branku v sezoně a drží si výjimečnou bilanci jednoho gólu na zápas.

V Českých Budějovicích opět hlásili vyprodáno a v prestižním souboji nebyla nouze o emoce. Domácí se hodně zlobili na jihlavského útočníka Kohouta, který na konci první třetiny atakoval gólmana Gábu. Strážce českobudějovické branky opustil led v doprovodu spoluhráčů a zápas musel dochytat náhradník Bláha. Ten také na začátku druhé třetiny inkasoval po Skořepově zakončení a skóre bylo dlouho vyrovnané 1:1.

Motor postupem času přece jen převzal díky častým vyloučením Jihlavy otěže zápasu a na začátku poslední třetiny si vypracoval po trefách Chovana a Roba dvoubrankový náskok. Jihlava ještě stihla snížit gólem Jíchy, ale domácí už těsné vítězství ubránili.

Na čtvrtém místě zůstává pražská Slavia, která přivezla vítězství 4:1 ze Šumperka. Malé derby mezi Přerovem a Prostějovem vyhrál před zaplněnými ochozy domácí Zubr 5:3 a upevnil si šesté místo.

Další ztrátu počítá Třebíč, která přišla v průběhu dneška po verdiktu Sportovně technické komise o tři body ze zápasu s Mostem kvůli vysokému počtu hráčů na střídavý start. Smůlu měla Horácká Slavia také v Litoměřicích, kde sice těsně před koncem vyrovnala na 3:3, ale nakonec padla v prodloužení. Třebíč tak počítá už sedm proher v řadě.

38. kolo první hokejové WSM ligy:

České Budějovice - Jihlava 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 5. Straka, 41. Chovan, 44. Rob - 24. Skořepa, 50. Jícha. Rozhodčí: J. Jílek - Šperl, M. Jílek. Vyloučení: 4:8, navíc Kohout (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6421.

Kladno - Benátky nad Jizerou 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 35. a 39. Bílek - 33. Pletka. Rozhodčí: Krob - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:8, navíc Stach - Ulrych, Špaček všichni 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1868.

Havířov - Most 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 15. Okál z tr. střílení, 27. Kalus, 56. Krisl z tr. střílení, 59. Kanko - 51. Doležal. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Konvička. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1576.

Ústí nad Labem - Kadaň 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 12. Roubík, 37. Kloz. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 722.

Šumperk - Slavia Praha 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 21. Fořt - 29. Čermák z tr. střílení, 32. Šafránek, 42. Bahenský, 43. Markovič. Rozhodčí: Fiala - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1074.

Přerov - Prostějov 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Branky: 31. Sikora, 33. Stoklasa, 42. Ferenc, 52. Sýkora, 60. Procházka - 1. a 53. Venkrbec, 33. Moskal. Rozhodčí: Mikula - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 2570.

Litoměřice - Třebíč 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 28. Kristl, 40. Bílek, 51. Kopta, 64. Berger - 7. Pekr, 45. Podlipnik, 59. Psota. Rozhodčí: Grech - Kokrment, Malý. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 830.

Nový adrenalinový rekord: 245 odvážlivců skočilo z mostu

/VIDEO/ Nový světový rekord v kategorii "hromadné skákání z mostu" dnes pokořili odvážlivci v brazilském Sao Paulu. V jeden okamžik seskočilo z mostu metodou bungee jumping 245 vyznavačů adrenalinu.

Politolog Zdeněk Zbořil předpokládá rozpad okamurovců

Co voliči volbami v Ústeckém kraji vzkázali politikům? Politolog Zdeněk Zbořil k drtivému vítězství hnutí ANO uvedl, že z výsledků voleb z Ústeckého kraje, podobně jako v celé ČR, cítí touhu občanů po zázraku.

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

V minulosti chodíval někdejší středočeský hejtman David Rath do jednací síně oholen, v pondělí se v budově Krajského soudu v Praze objevil s vousatou tváří – jinak se ale příliš mnoho nezměnilo.

Psi na politických jednáních? Macronův mazlíček se vymočil v Elysejském paláci

/VIDEO/ Pokud na politická jednání s sebou berete své mazlíčky, může dojít k trapným okamžikům. Vyprávět by o tom mohl francouzský prezident Emmanuel Macron. Jeho labrador Nemo se vymočil u krbu právě během politického jednání. Prezident se snažil působit profesionálně a záležitost přejít s úsměvem.