Nejproduktivnější český hokejista v KHL Jakub Klepiš přispěl svým jubilejním desátým bodem v sezoně k dnešnímu vítězství Ufy 4:0 nad Chabarovskem. Bývalý hráč Omsku vstřelil v první třetině druhý gól zápasu a zaznamenal čtvrtou trefu v ročníku.

Počtvrté skóroval také Klepišův nástupce v Omsku Roman Červenka, ale Avangard nedokázal na ledě Dynama Moskva navázat na čtvrteční výhru z Čechova. Někdejší opora Slavie Červenka sice už ve 4. minutě otevřel skóre, domácí však zásluhou hattricku Denise Mosaljova otočili na konečných 3:1. Jaromír Jágr, jenž v minulých dnech zápasil s chřipkovým onemocněním, se bodově v dresu Avangardu neprosadil.

Dynamo má díky pátému vítězství v sezoně druhou nejlepší bilanci v KHL, pouze o bod je úspěšnější Dinamo Minsk. Svěřenci trenéra Marka Sýkory dnes porazili 2:1 Jekatěrinburg, kde zkušený český kouč působil v minulém ročníku.

Po čtvrteční prohře v Jaroslavli vystřídal v brance Petrohradu Jevgenije Nabokova český gólman Jakub Štěpánek a vychytal největšímu favoritovi soutěže výhru 6:4 v Rize.

Kontinentální hokejová liga:

Čeljabinsk - Novosibirsk 3:2 (za domácí Vampola 0+1), Magnitogorsk - Novokuzněck 7:2, Ufa - Chabarovsk 4:0 (Klepiš 1+0), CSKA Moskva - Nižněkamsk 0:2, OHK Dynamo - Omsk 3:1 (za hosty Červenka 1+0), Viťaz Čechov - Barys Astana 1:3 (za hosty Kašpar, Novotný oba 0+1), Dinamo Minsk - Jekatěrinburg 2:1 (za hosty Krstev 0+1), Dinamo Riga - Petrohrad 4:6 (za hosty Čajánek 0+1).