Dva transfery českých hokejistů přinesl poslední den před uzávěrkou přestupů v NHL. Útočník Radek Dvořák byl vyměněn z Floridy do Atlanty, obránce Rostislav Klesla se stěhuje z Columbusu do Phoenixu. Spekulovalo se v minulých dnech i o dalších možných výměnách českých hráčů, ale gólman Tomáš Vokoun zůstává na Floridě či útočník Aleš Hemský v Edmontonu.

Dvořák i Klesla opustili kluby, kde jsou zapsáni do historie. Brzy čtyřiatřicetiletý Dvořák je rekordmanem Floridy s 613 odehranými zápasy v NHL. Osmadvacetiletý Klesla byl posledním hráčem Blue Jackets, který působil v tomto klubu od jeho vstupu do NHL v roce 2000.

Trojnásobný mistr světa Dvořák byl v Atlanty vyměněn za jiné útočníky Niclase Bergforse a Patricka Rissmillera. Thrashers navíc získali spolu s trojnásobným mistrem světa také právo výběru v pátém kole letošního draftu. Phoenix spolu s Kleslou získal beka Daneho Byerse, opačným směrem putují útočník Scottie Upshall a zadák Sami Lepistö.

Florida byla dnes hodně aktivní. Zbavila se také útočníka Chrise Higginse do Vancouveru, beky Dennise Widemana do Washingtonu a Bryana Allena do Caroliny výměnou za Sergeje Samsonova. Zajímavým přesunem byl odchod centra Jasona Arnotta z New Jersey do Washinghtonu za Davida Steckela a přestup útočníka Dustina Pennera z Edmontonu do Los Angeles. Nakonec došlo k daleko menšímu počtu výměn, než se očekávalo.

Další čeští zástupci byli součástí trejdů již v předešlých týdnech. Zadáka Tomáše Kaberleho získal z Toronta Boston, talentovaný útočník Michael Frolík odešel z Floridy do Chicaga a už na začátku ledna se přesunul bek Michal Rozsíval z New Yorku Rangers do Phoenixu.