„Byla jsem si jistá, že to nemá nic společného s drogami. Že šlo o infarkt či něco podobného. Nedává to smysl. Doma nikdy nejevil žádné známky boje,“ uvedla Kristen Hayesová, manželka zesnulého Jimmy Hayese. Ta je připravena ostatním lidem s podobnou závislostí předat potřebné rady.

Nikita Kučerov z Tampy Bay se Stanley Cupem. Finále přitom odehrál se zlomeným žebrem.
Akce důchodce. Jak kluby NHL šetří? Kličky generálních manažerů berou dech

O Hayesovi, jenž během své kariéry působil v dresu Chicaga, Floridy, Bostonu či New Jersey, jeho blízké okolí vědělo, že si vybudoval závislost na lécích proti bolesti, která měla spojitost s častými zraněními. Po Hayesově léčbě si ale myslelo, že už je všechno pryč.

Juniorská medaile 

„Sám jsem závislák. Teď už jsem dlouho střízlivý, ale vím, jak je to silné. Když se to stalo, byl jsem v šoku, ale pak jsem si v hlavě začal dávat věci dohromady… Vím, co závislost dokáže,“ řekl jeho otec Kevin. Ten spolu s manželkou Kristen doufá, že poukázáním na tento fakt pomohou dalším lidem se stejnými problémy.

Jonatan Berggren a Petr Kodýtek v zápase Švédsko - ČR v Malmö.
Trapas hokejového mistra. Halu nenašel, místo do velkoměsta jel totiž na vesnici

Hayes během 334 zápasů nastřílel 54 gólů a 55 asistencí, v mládežnických výběrech byl součástí stříbrného mužstva USA z mistrovství světa hráčů do 18 let v roce 2007.