Pět kol před koncem základní části ztrácejí na desátou Kometu Brno už jen tři body.

Naposledy uspěli svěřenci trenérů Svozila a Petra na ledě Mladé Boleslavi, kde v neděli zvítězili 5:3. „Jsme strašně rádi, že jsme ten zápas zvládli. Šance na play-off stále žije, pořád je to otevřené. Čeká nás ale ještě hodně tvrdé práce. Teď musíme doma porazit Zlín, což bude náročné. Rádi bychom navázali na poslední dvě výhry," řekl vítkovický útočník Petr Kolouch, který si přispal v Mladé Boleslavi gól a asistenci.

Ostravané brzy vedli 2:0, ve druhé třetině pak i 3:2, ale soupeř dokázal v obou případech srovnat. Rozhodovala tak až závěrečná dvacetiminutovka. „Náš gól na 4:3 byl zlomový," byl přesvědčený Kolouch, který připomněl parádní trefu parťáka Michaela Vandase z 51. minuty. „Na další vyrovnání už se domácí naštěstí nezmohli."

„Podali jsme solidní, povedený a kompaktní výkon po celou dobu utkání. Samozřejmě vnímáme tu šťastnou branku na 2:0 v první třetině, ale i takové padají. Naopak v oslabení či přesilovce nám soupeř dokázal ujet. Je tam vidět i určitá nedisciplinovanost, kdy během jedné minuty uděláme dva fauly. Z naší strany vnímáme spokojenost s dodržováním taktiky a hry ve středním pásmu," vykládal kouč Vítkovic Jakub Petr.

„Soupeř nás vyškolil v efektivitě. V utkání jsme si dokázali vytvořit šance a chtěli jsme jednoznačně vyhrát. Vůle tam byla, ale bohužel také křeč v koncovce. Vlivem hry Vítkovic jsme se nedokázali dostat do své pohody, bylo to spíše taková upracované. Navíc máme vrásky na čele z toho, že se nám zranilo opravdu hodně hráčů. Z nastalé situace jsme opravdu zaskočeni," uzavřel trenér Mladé Boleslavi Marian Jelínek.

HC Vítkovice Steel (11.) - PSG Zlín (8.).
Začátek zápasu: 17:00.
Vzájemné zápasy v této sezoně: 5:3, 3:2 po sam. nájezdech, 1:3.
Nejproduktivnější hráči: Rostislav Olesz 29 zápasů/26 bodů (17 branek + 9 asistencí) - Petr Holík 47/35 (9+26).
Statistiky brankářů: Daniel Dolejš průměr 2,60 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 90,69 procenta a třikrát udržel čisté konto, Pavel Kantor 2,97 a 88,44, Patrik Bartošák 3,59 a 89,05 - Libor Kašík 1,92, 92,73 a dvakrát udržel čisté konto, Tomáš Štůrala 3,32 a 90,60, Petr Zavadil 0 a 100.
Zajímavosti:
- Ostravané vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů a na jedenáctém místě ztrácejí na desátou Kometu Brno už jen tři body.
- Zlín po třech výhrách za sebou v neděli neuspěl a prohrál doma s posledními Karlovými Vary 3:5.
- Vítkovice vyhrály ve vzájemných zápasech se Zlínem doma třikrát za sebou.