„Cítím se skvěle. V minulé sezoně se mi vyhnula zranění a odehrál jsem až na nějaké nemoci všechno.Měl jsem individuální letní přípravu, kterou už jedu pár let a cítím se po ní vždycky dobře. Věřil jsem, že si to přenesu i na led – a zatím to tam padá. Musím jen doufat, že to vydrží,“ pravil třicetiletý útočník, který oblékl dres národního týmu na posledních třech světových šampionátech.

I na prahu nového ročníku dokazuje, že aktuálně patří mezi největší klenoty brněnského celku, do něhož přestoupil po letech v Karlových Varech před minulou sezonou. „Cítím se tady podobně jako před minulou sezonou, tým se vhodně doplnil a má velké ambice,“ podotkl Flek.

Utkání 34. kola hokejové extraligy: HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice, 3. ledna 2023, Ostrava. Lukáš Sedlák z Pardubic.
Za hokejem k Saúdům? Teď nemám žádné touhy, třeba až budu starší, žertuje Sedlák

Do nového ročníku vstoupí ve formaci s mistrem z Třince Tomášem Marcinkem a bývalým dlouholetým spoluhráčem z Karlových Varů Martinem Kohoutem, který v přípravě nasbíral sedm bodů za tři góly a čtyři přihrávky.

„V Karlových Varech jsme s Martinem v jedné formaci nenastupovali. Hrával jsem s Tomášem Rachůnkem a Davidem Grígerem. Hlavní ale je, že toho hráče vidíte každý den na ledě a víte, jaké má návyky nebo v čem je silný, díky tomu si pak na ledě snažíme vyhovět. Hrajeme to už nějaký pátek, takže jsme na tohle připravení,“ přesvědčoval Flek.

Myšlenky na reprezentaci

Kometa zahájí sezonu v pátek domácím duelem s vicemistrem Hradcem Králové a i díky úspěšné přípravě panuje v brněnském táboře optimistické naladění. „Ale není třeba to s ním přehánět. Teď to bude o level dva výš a je třeba hlavně chytnout začátek,“ varoval rodák z Mariánských Lázní.

Hokejová Kometa pokřtila nové dresy, její hráči se následně podepisovali při autogramiádě.
Kometa pokřtila nové dresy pivem, lidé pak stáli frontu na podpis. Podívejte se

Velkým lákadlem nadcházející hokejové sezony je i mistrovství světa, které příští rok v květnu uspořádá Praha a Ostrava.

Flek se sice stal v posledních letech stálicí národního týmu, ale na domácím šampionátu se bude chtít představit většina českých hráčů z NHL, takže se dá očekávat vyšší konkurence a těžší boj o místa v nominaci.

„Teď na začátku sezony to neřeším, ale někde vzadu v hlavě to je. Zahrát si na mistrovství světa byl vždycky můj sen a povedlo se mi to třikrát po sobě. Kdyby byla možnost zahrát si ho doma, bylo by to ještě o stupínek výš. Momentálně se ale soustředím na start extraligy. Abych se na mistrovství dostal, musím mít dobrou sezonu a květen je daleko,“ uzavřel brněnský hráč.