„V situaci, v jaké jsme, musíme bojovat úplně jinak. Každý bod má pro nás nyní cenu zlata a proto mě tato ztráta velmi mrzí a jsem hodně naštvaný. Mluvili jsme hned po zápase i s Liborem Zábranským s hráči,“ rozlítil se trenér Komety Jiří Kalous. Slova chvály měl brněnský lodivod naopak pro brankáře Jakuba Sedláčka, jenž zažil debut v dresu Komety.

Z dvaadvaceti střel pustil za svá záda tři kotouče. „Podal velmi dobrý výkon, pochytal několik velkých šancí. I my jsme si je vytvořili, ale neumíme to proměňovat,“ zmínil Kalous.

Sedláček zažil v Brně komorní atmosféru, zápas sledovala kvůli omezením v souvislosti s pandemií koronaviru jen necelá tisícovka fanoušků. „Diváci tady chybí, z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že hrát zde jako soupeř je nepříjemné. Dostal jsem tři góly doma, takže není to ideální, ale něco jsem tam pochytal,“ zhodnotil se jedenatřicetiletý gólman, jenž v minulosti hrál i za Hradec Králové.

Znojemští Orli porazili vysoko tým Bolzana ve 22. kole ICEHL. Stalo se tak za podpory menšího počtu diváků, kterých může být na sportovních utkáních od posledního listopadového pátku jen tisíc kvůli nouzovému stavu.
Zápas s Bolzanem přinesl radost. Orli procedili přes italskou síť desítku

Do brány Brna se poprvé dostal v týdnu, kdy Kometa nenavázala na nadějné výhry nad Českými Budějovicemi a s Litvínovem a po prohrách s Vítkovicemi a Hradcem je v tabulce třetí odspodu. „Z našeho pohledu bych se moc nedíval na tabulku, musíme sbírat body a za pět nebo deset kol budeme jinde. Nejsme na takovou pozici zvyklí, budeme se snažit dělat svou práci a vypilovat maličkosti, díky kterým body získáme,“ burcoval Sedláček.

Kometa sice soupeře přestřílela 31:22, ovšem prim hráli hradečtí obránci. Skóre otevřel zadák Graeme McCormack a o pět minut později navyšoval vedení hostů v přesilovce Jeremie Blain. Kometě scházel kvůli pohmožděnému ramenu mozek přesilovky Petr Holík a také už tři týdny absentující Andrej Kollár, přesto Kometa vykřesala naději právě v početní převaze.

Ke konci druhé třetiny se tak prosadil nejlepší brněnský střelec Luboš Horký, jenž snižoval na 1:2. Klid na hokejky Hradce ovšem vnesl zkraje třetí části trefou v oslabení obránce Bohumil Jank. „Jsme rádi, že se nám povedlo odčinit páteční debakl (Hradec prohrál 3:8 na domácím ledě se Spartou – pozn. red.), zvlášť když se nám to podařilo v Brně. Znatelný byl posun třeba v černé práci pro tým,“ ocenil asistent trenéra Hradce Ladislav Čihák. Brno čekají v tomto týdnu tři duely, nejprve se představí ve středu na ledě Liberce.

Kometa Brno - Hradec Králové 1:3
Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1.
Branky a nahrávky: 38. L. Horký (Mallet, P. Mueller) – 23. McCormack (Kelly Klíma, Lalancette), 28. Blain (F. Pavlík, Lev), 45. Jank (Koukal).
Rozhodčí: Pražák, Úlehla – Lhotský, Svoboda.
Vyloučení: 5:6.
Vyšší tresty: 0:0.
Využití: 1:1.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 31:22.
Diváci: 951
Kometa Brno: Sedláček – R. Holland, Ďaloga, Roth, Kučeřík, Bartejs, Gulaši, L. Forman – P. Mueller, Krištof, Zaťovič – L. Horký, Ostřížek, R. Pavlík – Vincour, Rákos, Mallet – Dočekal, Süss, Meluzín.
Hradec Králové: Kiviaho – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Šalda, McCormack, Jank, Gaspar – Oksanen, Lev, Smoleňák – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, R. Pilař – Orsava, Koukal, Lamper.