Předchozí
1 z 7
Další

Jakub Flek

Rychlonohý snaživý útočník Komety byl jedním z mála hráčů národního tým, který na turnaji nezahrál pod své možnosti. Naopak, v "karlovarské" formaci se svými bývalými parťáky Ondřejem Beránkem a Jiřím Černochem dokázali rychlým bruslením motat hlavy soupeřům.

Flek nasbíral čtyři body v osmi duelech, čímž si při své třetí účasti na světovém šampionátu vytvořil bodové maximum a byl pátým nejproduktivnějším hráčem českého výběru. Ve statistice plus minus skončil se třemi kladnými body rovněž v top pětce celého českého týmu.

Dobrá vizitka pro Fleka, horší pro mužstvo. Kdyby každý zahrál na maximum svých možností jako Flek, pravděpodobně by turnaj z českého pohledu vypadal jinak.

8 zápasů: 4 body: 2 góly + 2 asistence, +3

Michal Kempný

V brněnské Winning Group Areně je po svém loňském přestupu do Sparty persona non grata, na uplynulém šampionátu byl ale jednoznačně nejlepším a nejvytěžovanějším českým obráncem.

Ani jemu se ale, zvlášť ve čtvrtfinále, nevyhnuly hluché pasáže. Se sedmi body v osmi duelech byl nicméně jasně nejproduktivnějším obráncem národního týmu. Na šampionát letěl rodák z Hodonína v roli klíčového zadáka a svůj úkol víceménně splnil. 

8 zápasů: 7 bodů (2+5), +4

Tomáš Kundrátek

Parťák Kempného z první obrany naopak na šampionátu podrtrhl nemastnou neslanou sezonu z Komety. Podobně jako v Brně i v Rize a Tampere se od něj očekávaly lepší výkony. I když umí podpořit útok a na loňském šampionátu byl nejproduktivnější český obránce, tentokrát nasbíral jediný bod v osmi duelech, který si připsal hned v prvním utkání proti Slovensku.

Od člena elitního obranného páru se čeká víc. Na tento šampionát i sezonu bude chtít třiatřicetiletý rodák z Přerova asi co nejrychleji zapomenout.

8 zápasů, 1 bod (0+1), 0

Marek Langhamer

Nezklamal, ani nezazářil. V podivné brankářské hře trenérů národního týmu se dostal mezi tři tyče dvakrát. V duelu s Kazachstánem na něj sice letělo jen čtrnáct střel, ale důležitou měrou přispěl k výhře 5:1 jistými zákroky zvlášť ve chvílích, kdy ještě nebylo o výsledku rozhodnuto.

Pak už rodák z Moravské Třebové dostal příležitost jen v souboji se Švýcarskem, který národní tým prohrál 2:4 a na svého alpského soupeře neměl. Langhamer nepropadl, ale ani nepředvedl nic navíc.

2 zápasy, 88,1 % úspěšných zákroků, 2,55 inkasovaných branek na zápas

Karel Vejmelka

Nejskloňovanější české jméno šampionátu. Ačkoliv na šampionát přiletěl po další povedené sezoně v Arizoně v NHL, do brány se poprvé dostal až po bezmála týdnu ve čtvrtém duelu českého týmu proti Slovinsku. Dlouhé tápání trenérů s nasazením očekávané jedničky nesli nelibě zvláště čeští fanoušci. A ukázalo se, že Vejmelka už do role gólmanské jedničky dozrál.

V utrápeném duelu se Slovinskem, který Češi ovládli 6:2, sice obdržel lacinější gól, jinak ale notnou měrou přispěl k výhře, když svůj tým podržel v těžkých chvílích, zvlášť ve druhé třetině. Proti Norům vychytal bývalý dlouholetý gólman Komety nulu.

V souboji s Kanadou sice nezabránil porážce 1:3, ale jen díky němu nebyl rozdíl ve skóre vyšší. Čtvrtfinále proti Americe odchytal standardně, ale k naději na úspěch byl od něj potřeba výkon na hranici možností. Celkově ale na turnaji obstál, což dokazují i jeho statistiky. 

4 zápasy: 94,4 % úspěšných zásahů, 1,78 inkasovaných branek na zápas

Jakub Zbořil

Snažil se a zvlášť ve čtvrtfinále proti Americe byl nejaktivnějším českým obráncem, celkově ale na něm šlo až moc poznat, že neprožívá povedené období své kariéry. V Bostonu proseděl většinu ročníku na tribuně a na mistrovství rozhodně nepřesvědčil o tom, že do nejslavnější ligy světa patří. Občas působil nejistě, snažil se podporovat útok, ale výsledné dva body v osmi duelech je na beka z NHL s ofenzivním potenciálem málo.

8 zápasů: 2 body (1+1), -3

Radim Zohorna

Prožil jeden z nejturbulentnějších týdnů kariéry. Na šampionát přicestoval až o víkendu po zranění Lukáše Sedláka s Filipem Chytilem. V Rize se pozdržel tři dny, pak se stěhoval do Tampere, kde pobyl dva dny. I když všechny tři duely s národním týmem prohrál, patřil útočník, jenž v uplynulém ročníku přestoupil z Calgary do Toronta, mezi nejaktivnější české hráče.

I když nebodoval, hru oživil. Sedmadvacetiletý vytáhlý forvard dohrával čtvrtfinále s USA v první formaci. I když byl pro něj premiérový šampionát podivný, ukázal potenciál do budoucna.

3 zápasy: 0 bodů, - 1