Předchozí
1 z 6
Další

Jakub Flek letí už na svůj třetí šampionát.Jakub Flek letí už na svůj třetí šampionát.Zdroj: ČTK

JAKUB FLEK. Bojovný útočník brněnské Komety poletí už na svůj třetí světový šampionát. Po vydařené sezoně v brněnském klubu zprvu válel i v přípravě národního týmu, když v úvodních třech duelech zaznamenal pět bodů.

Po příchodu ofenzivních es národního týmu se jeho role změnila a zase nastupoval ve třetí nebo čtvrté formace jako na předcházejících šampionátech. Jako jeden z mála se připravoval s národním týmem od prvního kempu v Plzni na začátku dubna. V Kometě se od něj očekávaly hlavně body, v národním týmu bojovnost a výborná hra v oslabení.

Michal Kempný bude patřit mezi opory reprezentace.Michal Kempný bude patřit mezi opory reprezentace.Zdroj: ČTK

MICHAL KEMPNÝ. V uplynulém ročníku se na obránce Sparty při zápasech v brněnské aréně v extraligových duelech pískalo. Brněnští fanoušci nezapomněli rodákovi z Hodonína a bývalému obránci Komety přesun k nenáviděnému rivalovi, na Českých hrách ho vzali diváci na milost.

A není se co divit. Dvaatřicetiletý vítěz Stanley Cupu z roku 2018 v Brně ukázal, že na světovém šampionátu bude patřit mezi klíčové zadáky. V duelu se Švýcarskem si dokonce připsal úvodní gól. V zádech má individuálně povedenou sezonu ve Spartě, která ale týmově skončila velkým zklamáním, ambiciózní pražský klub se poroučel už ve čtvrtfinále play-off s Třincem.

Tomáš Kundrátek, který se po sezoně v Kometě stěhuje zpátky do Třince, má patřit mezi opory zadních řad reprezentace.Tomáš Kundrátek, který se po sezoně v Kometě stěhuje zpátky do Třince, má patřit mezi opory zadních řad reprezentace.Zdroj: Deník/Sabir Agalarov

TOMÁŠ KUNDRÁTEK. Po pouhé jedné sezoně v Kometě se vrací do Třince. Ročník v Brně byl pro něj i vinou zranění rozpačitý, v základní části často nebyl tak výrazný, jak se od beka jeho kvalit očekávalo, v play-off patřil mezi nejlepší hráče modrobílého celku, ale sezona pro jeho tým skončila už ve čtvrtfinále

V národním týmu bude ve třiatřiceti letech jedním z nejdůležitějších a nejzkušenějších obránců. Tomu odpovídalo i jeho vytížení na Českých hrách, kde nastupoval v elitní obranné dvojici. Znovu se od něj očekává velká podpora ofenzivy, na loňském šampionátu byl nejproduktivnějším českým obráncem.

Marek LanghamerMarek LanghamerZdroj: ČTK

MAREK LANGHAMER. Jako jediný z brankářského tria národního týmu si nezachytal na Českých hrách v Brně. I to značí, že minimálně na začátku světového šampionátu dostanou prostor jiní. Bývalý brankář Komety má za sebou povedenou sezonu ve finském Ilvesu Tampere, v novém ročníku se ale stěhuje do švédského Oskarshamnu, kde se potká s Hynkem Zohornou a Lukášem Jaškem. 

Karel Vejmelka loni vybojoval s českou reprezentací bronzovou medaili.Karel Vejmelka loni vybojoval s českou reprezentací bronzovou medaili.Zdroj: ČTK

KAREL VEJMELKA. Bývalý dlouholetý gólman Komety v uplynulých dvou sezonách dokázal, že má na NHL, na mistrovství světa letí podruhé po loňské premiéře. Tam střídal lepší výkony s horšími, podobně se prezentoval i na Českých hrách, kde mu po zdařilém duelu s Finskem úplně nesedla partie se Švýcarskem.

Na Českých hrách dostal na rozdíl od svých brankářských kolegů Šimona Hrubce a Marka Langhamera prostor ve dvou duelech, i to značí, že se s ním na šampionátu počítá jako s brankářem číslo 1.

Jakub Zbořil míří na svůj první šampionátJakub Zbořil míří na svůj první šampionátZdroj: Boston Bruins

JAKUB ZBOŘIL. Má za sebou frustrující sezonu v Bostonu, za který si zahrál v pouhých dvaadvaceti zápasech, jinak většinu ročníku proseděl na tribuně. Na mistrovství světa si hodlá spravit náladu. „Když mě oslovili, neváhal jsem," dušoval se šestadvacetiletý bek.

I na Českých hrách v Brně šlo poznat, že potřebuje větší zápasové vytížení. Duel se Švédskem mu vyšel, zápas se Švýcarskem už podobně jako celému týmu méně. Po jeho vyloučení se Švýcaři prosadili.

Stříbrný medailista ze šampionátu osmnáctek v roce 2014 poletí na svoje premiérové seniorské mistrovství. Trenér národního týmu Kari Jalonen na nominační tiskové konferenci naznačil, že jej bere i díky doporučení svého asistenta Libora Zábranského, který ho jako majitel a generální manažer Komety dobře zná. 

V Rize by mohl patřit mezi klíčové zadáky, v obou duelech na Českých hrách nastoupil v první obranné dvojici, proti Švédsku s Tomášem Kundrátkem, proti Švýcarsku zase s Michalem Jordánem. Očekává se od něj, že prokáže své výborné bruslařské schopnosti a že podpoří ofenzivu.