„Moc si vážím toho, jak na mě reagovali fanoušci. Přece jen bylo Brno čtyři roky mým domovem a lidi znovu vytvořili parádní atmosféru. Nezapomenu na to do konce svého života,“ přesvědčoval hvězdný americký útočník po zápase.

Vítkovice přijely do Brna v roli lídra tabulky, jenže právě Kometa se stala jejich katem. Postupně si poradila minulý čtvrtek s tehdejším prvním týmem tabulky Pardubicemi 4:3 po prodloužení, v neděli s Olomoucí 3:2 a v úterý i s Vítkovicemi. „Na začátku šlo vidět, že Vítkovice byly první v tabulce a že se dostaly na vlnu. Chtěli jsme začít opatrněji, ale možná jsme to s tím přehnali,“ kál se trenér Komety Martin Pešout.

Slovenský útočník Samuel Buček už v dresu nového zaměstnavatele, třineckých Ocelářů
Hanba, Oceláři! Premiéra „posily“ z KHL v Třinci rozzuřila hokejovou veřejnost

Brňané nicméně úvodní tlak Ostravanů přečkali a poté potrestali vyloučení Petra Chlána za zašlápnutí kotouče. „Musíme si asi zavolat rozhodčí, aby nám to pravidlo vysvětlili,“ glosoval kouč Vítkovic Miloš Holaň. Kometa předvedla hostům nejlepší přesilovku v soutěži, když v desáté minutě otevřel skóre přesnou střelu Radek Koblížek.

Brankáři se činili 

Domácí poté srovnali hru a i když si oba celky vytvořily velké šance, činili se oba brankáři. Vítkovický Lukáš Klimeš, jenž ještě v minulém ročníku chytal za Kometu, se blýskl v půlce zápasu, kdy vleže zlikvidoval tutovou příležitost Eduarda Šalého. Dominik Furch v brněnské bráně nahradil zraněného Marka Čiliaka, jenž laboruje se zraněním v dolní části těla, a jedenačtyřiceti zákroky názorně demonstroval, proč je považován za jednoho z nejlepších gólmanů soutěže.

Rozhřešení zápasu přinesla třetí třetina. Koblížek, jenž ve čtvrtek oslaví pětadvacáté narozeniny, navýšil ve 44. minutě na 2:0. „Měl jsem doteď jenom jeden gól, tak jsem rád, že jsem sbírku rozšířil. Kolem narozenin se mi vždy daří dávat góly, nevím, jestli mám nějakou zvláštní sílu, nebo čím to to je,“ smál se rodák z Ivančic.

Tomáš Zohorna byl fanoušky oceněn jako nejlepší hráč měsíce září
Hráč měsíce září Zohorna: Pro někoho je Dynamo tým hvězd, pro nás parta kámošů

Vítkovicím se už povedlo jen snížit v 52. minutě, kdy se prosadil méně známý americký snajpr Vítkovic Peter Krieger. „Byl to hokej, který se musel líbit. Bojovností jsme to urvali,“ uvedl Pešout.

Jeho svěřenci po šesté výhře z posledních sedmi zápasů poskočili už na čtvrtou příčku tabulky a na staronového lídra Pardubice ztrácí jen dva body. V pátek Brno čeká třaskavý duel v pražské O2 aréně se Spartou.

Kometa Brno - Vítkovice 2:1

Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 10. Koblížek (Strömberg, Sallinen), 44. Koblížek (Ščotka) – 52. Krieger (Raskob, Mueller).Rozhodčí: Kika, Ondráček – Komárek, Hnát.
Vyloučení: 2:4.
Vyšší tresty: 0:0.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 25:42.
Diváci: 5819.

Kometa Brno: Furch – Ščotka, Ďaloga, Kučeřík, Holland, Hrbas, Kundrátek (A), Gulaši (A) – Flek, Holík, Horký – Zaťovič (C), Strömberg, Koblížek – Kollár, Zbořil, Šalé – Dufek, Sallinen, Kratochvíl.

Vítkovice: Klimeš – Mikuš (A), Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller (C) – Dej, Marosz, Lakatoš (A) – Kalus, Lindberg, Fridrich – Lednický, Chlán, Vildumetz.