Po vítězné přestřelce 5:4 v nájezdech s Třincem v domácím prostředí Brňané dvakrát prohráli – 2:3 s Mladou Boleslaví a 2:3 po nájezdech proti Chomutovu. Prohra s Piráty přitom přišla po bezproblémovém vítězství 4:0 ve Zlíně. „Tam jsme hráli koncentrovaně. První třetinu slušně odbránili a pak jsme vstřelili branky, protože jsme byli trpěliví. Teď jsme nezahráli jako ve Zlíně,“ uvědomoval si útočník Komety Lukáš Nahodil.

Brňané proti Mladé Boleslavi vyslali 22 střel na branku, v neděli už o osm víc. Soupeři však těží i z minima. „Ve druhé třetině měl Chomutov snad čtyři střely, dal z nich dva góly. Tam byl největší problém. Potřebujeme doma zápas vyhrát 1:0 nebo 2:1. Myslím si, že i tím by se trochu změnilo rozpoložení,“ přemítal Haken.

Tomáš Jablonský.
Přišla skoba do hlavy, řekl o druhém gólu Liberce brněnský zadák Jablonský

Ofenziva Komety
První vstřelený gól v zápase: třikrát z pěti duelů (pouze jednou ze tří domácích utkání)
STŘELY
Střely na branku, mimo i zblokované: 296 (3. v extralize), průměrný počet – 51,48 (5.)
Počet střel týmu mimo branku nebo do tyček: 50 (9.)
Počet střel na branku: 148 (3.), průměr – 28,45 (5.)
PŘESILOVKY
Počet: 27 (3.), góly: 4 (5.)
Využití: 14,81 % (8.)
Počet střel při přesilovce: 37 (4.)
Úspěšnost střelby v přesilovce: 10,81 (9.)


Kometa doma pravidelně buší do propracované zabezpečené defenzivy. „Proti Chomutovu to šlo přes závit, těžce se prosazovalo. U Vládi Růžičky je to dané, jeho týmy tak hrají pořád. Mladá Boleslav měla nůž na krku, předtím uhrála jen bod. Soupeři to na ledě Komety zavřou, přichází i tlak od diváků na vítězství. Tohle je ale kvalitní mužstvo a podle mě nerozlišuje, jestli se hraje doma, nebo venku. V domácím prostředí se taky zvedne,“ věřil bývalý útočník Komety Libor Havlíček.

Úřadující mistr potřebuje i větší podporu. Ze tří domácích utkání zatím překvapivě nebylo ani jedno vyprodané. Nejvíc fanoušků přišlo na duel s Třincem – 7454. „I dřív chodívalo ze začátku sezony méně lidí. Spíš si myslím, že tady panuje všeobecná představa, že se na hokej nedá dostat a je vždy vyprodáno. Lidé podle mě ani nezkouší získat lístek. Před každým zápasem mi třeba dva tři lidi říkají, že by zašli, ale nevědí, že ještě jsou vstupenky,“ povídal předseda sdružení fanoušků Modrobílí Michal Jimramovský.

Vstupenka na stání na zápas v extralize stojí 190 korun, na sezení 300. Oproti minulé sezoně došlo ke zdražení o dvacet korun. „Nemyslím si, že jsou kvůli tomu lidé nespokojení,“ dodal Jimramovský.

Tišnov porazil Rosice 2:0.
Švancara řídil výhru Tišnova. Naštval mě, pousmál se kouč Rosic