Po návratu do Komety se připravuje na zítřejší start v domácím utkání se Zlínem. „Nejsem tady za nějakou hvězdu, nepřipadá to v úvahu. V NHL jsem pořád hrál jen jeden zápas. V Kometě jsem jeden z mladších,“ říká Nečas se svou typickou skromností.

Převládají pocity zklamání, že nepokračujete v Carolině, nebo hodnotíte krátké angažmá jako úspěch?

Spíš to beru jako úspěch, že jsem se vůbec do hlavního týmu dostal a odehrál svůj první zápas v NHL. O tom jsem vždycky snil. Teď se budu snažit hrát v Kometě co nejlíp, abych byl příští rok v Carolině nastálo. Jsem moc rád, že jsem se takto domluvil. Je to pro mě lepší cesta, než abych hrál nějakých šest sedm minut za zápas. Moc se těším na rok tady.

Dalo vám vedení Hurricanes na výběr?

Ano, když jsem řekl, že rád strávím ještě rok v Brně, souhlasili a odpověděli, že si to taky mysleli. V Kometě jsem odehrál minulý rok v áčku, získal jsem nějaké zkušenosti od kluků. Tento rok chci být lepší a pomoct týmu. Doufám, že to půjde.

Hrál roli fakt, že Carolina ví, že jste tady na ledě pod dohledem zkušeného Martina Erata?

Určitě. Minulý rok tady byl dobrý a Martin, který hrál v NHL, mi může předat hodně zkušeností. Myslím si, že hrát ještě rok v áčku Komety je pro mě nejlepší cesta. Když budu předvádět dobré výkony a mít několik minut na ledě, může mi to jen pomoct. Chci se zlepšovat zápas od zápasu. Možná začátek bude trochu těžší, protože jsem teď pár týdnů pořádně nehrál, ale moc se na to těším, stejně tak na fanoušky.

Jak vás přivítal Martin Erat?

Psali jsme si i předtím. Teď jsme se bavili o celé NHL, jak se mi v Americe líbilo, i o extralize. Hokeji rozumí, má za sebou skoro tisíc zápasů v NHL, takže je skvělé se s ním o tom pobavit. Jsem rád, že je tady.

Zvykáte si na větší roli v Kometě?

S kluky se teď bavím víc než minulý rok, znám se s nimi líp. Lídři týmu jsou výborní. Chci jen pomoct a vytvořit dobrou náladu v kabině. Místo v ní mám pořád stejné. (úsměv)

Dobírají si vás mazáci, že jste teď mediální hvězda?

Možná Martin Zaťovič, ten vtipkuje pořád. (úsměv) Jinak je to v pohodě. Každý zažil nějaké rozhovory a já je beru jako normální součást kariéry.

Jste rád, že se můžete opět bavit česky a nepoužívat pořád angličtinu?

Je to trochu jinačí. Občas člověk přijede ze zámoří, kde nemluví dlouho česky. Po návratu trochu hledá slova, ale určitě je zase dobré si pokecat s kluky v češtině.

Rozhovory v angličtině jste však zvládal obstojně…

S angličtinou už je to v pohodě. Na draftu jsem se cítil hůř, i když jsem se taky domluvil. Učím se víc a víc.

Bojíte se, že trochu zakrníte v angličtině?

Ne, jsem hodně v kontaktu s kluky z Ameriky. Komunikuju anglicky každý den.

Co vám dala americká expedice po hokejové stránce?

Naučil jsem se herní systém v Carolině. Viděl jsem, jak to chodí na desetidenním tripu. (série venkovních utkání – pozn. red.) Vše je zase o level výš, což jsem si užíval. Máme druhý nejmladší tým v NHL, pro nás mladé kluky jedině dobře. Parta je výborná a tým perspektivní.

Jak jste se rozloučil s týmem?

V den, kdy jsme se domluvili na návratu do Komety, jsme letěli zpět z tripu. V letadle jsem se se všemi rozloučil a další den odletěl, abych se připravil na páteční utkání. Teď je čas hrát v Brně a ukázat se v co nejlepším světle.

Po prvním utkání v NHL jste byl nespokojený. Jaké nedostatky vám ukázalo?

Můj icetime byl okolo sedmi minut. Nehrál jsem oslabení a přesilovky, což je složité. V duelu se udělilo hodně trestů a nebyl jsem vůbec v tempu. Nebyl to pro mě zrovna nejlepší zápas, ale užil jsem si ho i tak, vyhráli jsme.

Koukal jste s otevřenou pusou na kapitána Edmontonu?

Proti Connoru McDavidovi už jsme hráli i dva zápasy v přípravě. NHL je superrychlá, ale on je ještě na trochu jiné úrovni. Je neskutečné, co předvádí, pro mě teď asi nejlepší hráč na světě.

Z Caroliny znělo, že jste budoucí centr pro první dva útoky. Je to další motivace?

Určitě budu rád plnit tuto roli. I kvůli tomu jsme se domlouvali. Carolina si myslí, že v Brně dostanu slušný prostor. Jinak bych sem ani nešel s tím, že budu hrát čtvrtou lajnu.

Upínáte se i na mistrovství světa dvacítek?

Jde o velkou motivaci. Na šampionátu jsem hrál už minulý rok. Letos můžeme mít dobrý tým, i když je pravda, že se to říká každý rok. Musíme se dobře připravit, jde o krátkodobý turnaj, na němž je třeba předvést týmový výkon a postoupit přes čtvrtfinále.