Třicetiletý Svoboda přišel do Komety v roce 2011 z pražské Slavie a od té doby zamířil i na dvě hostování. V roce 2014 do Vítkovic a poslední sezonu a půl strávil v Plzni, kde se mu dařilo. V minulém ročníku v 61 zápasech posbíral 37 bodů a Západočeši o něj měli zájem. „U Tomáše je to specifické. Nabídku od nás dostal, ale výhradně z rodinných důvodů se rozhodl vrátit do Brna. Stáli jsme o něj, ale zároveň jeho volbu respektujeme,“ vysvětlil sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák na klubovém webu Indiánů.

Svoboda žije stále v Brně a s Kometou po ukončení hostování v Plzni podepsal víceletou smlouvu. S brněnským klubem dosud slavil dvě stříbra. Chybí mu zlato, které letos Kometa vybojovala. „Titul se dal očekávat potom, co Brno předvedlo proti Spartě. Pak se rozjelo. Bylo příjemné to sledovat, ale mrzí mě, že jsem u toho nebyl,“ řekl Svoboda pro Deník Rovnost.

Tomáš Slovák po šesti letech opět v Chomutově.
Tomáš Slovák po šesti letech znovu oblékne chomutovský dres

Konkurenci v ofenzivě zvýší i třebíčský odchovanec Nahodil. V uplynulých dvou sezonách bojoval s Pardubicemi v play-out a navíc letos Dynamo hrálo o holé přežití v barážové skupině. Nakonec ji vyhrálo o skóre před Duklou Jihlavou.

Osmadvacetiletý Nahodil dal ve skupině o udržení v šesti duelech pět branek, v baráži pak skóroval ve dvanácti duelech čtyřikrát. „Už při baráži jsme se bavili o nové víceleté smlouvě a připravili jsme její detaily. Ve čtvrtek mi Lukáš oznámil, že odchází do Komety. Děkuji mu za jeho služby pro Pardubice a přeji hodně štěstí,“ prohlásil generální manažer klubu Dušan Salfický na webu Pardubic.

Jan Kovář pojede na mistrovství světa.
Na hokejovém mistrovství světa si zahrají také Jihočeši Jan Kovář a Roman Horák

Na východě Čech si zatím nejsou jistí ani setrváním bývalého kapitána Komety Petra Hubáčka, jenž do Dynama zamířil před sezonou z finské Jyväskylä. „Předvedl obrovské penzum práce. Sice v baráži nesbíral body, ale oddřel oslabení. Takových hráčů moc neznám, možná pouze Tomáše Marcinka. Pokud by Petr chtěl pokračovat u nás a najdeme shodu na podmínkách, má u nás dveře otevřené. Chápu jeho vazbu na rodinu a Brno,“ dodal Salfický.

Statistiky posil TOMÁŠ SVOBODA
· 2015/2016 – Kometa: 16 zápasů – 8 bodů (3 góly + 5 asistencí), Třebíč (první liga): 13 – 8 (3+5), Plzeň: 31 – 21 (12+9)
· 2016/2017 – Plzeň: 61 – 37 (19+18)
LUKÁŠ NAHODIL
· 2015/2016 – Dynamo Pardubice: 57 – 29 (16+13)
· 2016/2017 – Dynamo Pardubice: 67 – 40 (23+17)