Varianty se nabízejí dvě. Buď setrvá v Brně, nebo zkusí své štěstí v NHL. „Rozhodne se především na kempu, teď je to tak padesát na padesát. Uvidíme v září. S klubem jsem pořád v kontaktu, psali jsme si i kvůli mému zranění,“ líčí Nečas.

V Hurricanes už jeden týden strávil, absolvoval i týmový kemp. „Trochu jsme to tam poznávali, měli nějaké tréninky, jednalo se o takový nováčkovský kemp,“ objasňuje útočník, který v minulé sezoně zaznamenal v dresu Komety devatenáct bodů.

Martin Nečas.
Nečas podepsal s Carolinou smlouvu. Je to půlka snu, říká

Město Raleigh na východě Spojených států, kde tento klub sídlí, se mu líbí. „Raleigh je taková dvakrát větší Praha, ale na Ameriku to není až tak obrovské město. Leží asi dvě hodiny od oceánu a hor, takže je to tam pěkné. Jedná se o klidnější místo, za což jsem rád. Třeba New York, který jsem navštívil, je chaotický a pořád stojíte v zácpách. Mám radost, že jsem zrovna tady,“ tvrdí Nečas.

Turnaj čtyř zemí
Čtvrtek 18.30: Finsko – Česká republika
Pátek 18.30: Česká republika – Švédsko
Sobota 17.00: Rusko – Česká republika

Po draftu se logicky dostal i do pozornosti zámořských médií. „Nějaké rozhovory jsem už absolvoval. V angličtině je to trochu jiné, ale člověk si postupně zvyká a pak už mi to přišlo normální. Když jsem pak dělal rozhovor v češtině, tak to bylo zas něco jiného a trochu jsem se hledal,“ říká.

Na mediální pozornost už si po roce stráveném v áčku Komety zvykl. „Ze začátku minulé sezony to byl trochu nezvyk, protože jsem předtím hrál ve starším dorostu, ale teď už to beru jako takovou normální rutinu,“ usmívá se Nečas.

Talentovaný útočník Komety Brno Martin Nečas (vlevo) si podává ruku se šéfem zámořské NHL Gary Bettmanem.
Nečas? Centr budoucnosti, věří u Hurricanes. Sezonu možná ještě stráví v Kometě

Dalším mladým hráčům v Kometě svými výkony ukázal cestu, jak se prosadit do dospělého hokeje. „Super, že jsem v Brně hrál celou sezonu, kluci to viděli a měli zase o motivaci víc. Mládež je tady výborná, kluci jsou dobří na ledě, ale je i potřeba být pokorný a chovat se slušně ke starším hráčům,“ radí.

Ještě než odletí na kemp do zámoří, absolvuje Nečas v dresu reprezentační dvacítky Turnaj čtyř zemí ve Finsku. První duel sehraje národní tým proti domácímu výběru ve čtvrtek v půl sedmé večer.

Výstavba bytů. Ilustrační foto.
V Králově Poli přibudou nové moderní byty. I s parkem a vnitrobloky

PETR MUSIL
PATRIK EL-TALABÁNI