„Doufám, že se přenese vítězná euforie z utkání proti Litvínovu,“ připomíná asistent kouče Komety Petr Haken nedělní výhru 6:2 po pěti nezdarech.

Kometu sice soupeři vyloženě nepřehrávali, ale k výhře vždy něco chybělo, což dokládá sedm porážek o jeden gól v základní hrací době a v nastaveném čase. „Některé situace pro nás byly dost smolné, což pak hráčům nabourá sebevědomí,“ připouští Haken.

Co sráželo brněnské hráče? Například oslabení, která rozhodují vyrovnané zápasy. Kometa má nejnižší procento ubráněných oslabení v extralize – 78,13 procenta ji odsuzuje na poslední místo v této statistice. „Ze začátku nám oslabení šla, pak jsme dostali blbé, odražené góly. Nacvičujeme to a rozebíráme,“ hlásí bek Komety Michal Barinka.

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍK

STRHLI SE HROU

Na hře v početní nevýhodě se točí z beků Barinka, Michal Gulaši, Jakub Krejčík, Tomáš Bartejs. Z útočníků třeba Leoš Čermák, Martin Zaťovič, Martin Dočekal, ale i mozek ofenzivy Martin Erat. „Nehrajeme oslabení vyloženě špatně, ale dělali jsme menší chyby, maličkosti. Kolikrát šlo o náhodu nebo jsme se strhli hrou. V systému či postavení problém nevidím,“ povídá čtyřicetiletý Haken, jemuž v této činnosti chybí i zraněný obětavec Tomáš Malec.

Recept, jak se vyhnout tlaku soupeře, je prostý. „V posledních duelech nejsme vylučovaní. Když vám nejde oslabení, tak ho prostě nehrajte,“ usmívá se pravá ruka kouče Libora Zábranského. Kometa šla za katr v 96 případech, což je třetí nejmenší číslo v extralize.

Kometa Brno v 26. extraligovém kole přehrála Vervu Litvínov 6:2.
Cestovatel Horký zaznamenal tři body, pomohl k demolici oslabeného Litvínova 6:2

Úřadující mistři si stále vydatně pomáhají v přesilovkách. Využití 20,19 procenta je druhé nejlepší v soutěži po Třinci. Vidět je v nich Erat, ovšem párkrát se do přesilovek zapojil i kanadský čipera Alexandre Mallet. „Je šikovný, až bych řekl netypický Kanaďan. Nenechá si nic líbit, ale umí i nahrát, udělat kličku, dát gól. Ten se Kometě opravdu povedl,“ oceňuje legenda Komety Jaromír Meixner.

Z posledních desíti duelů nasbíral bývalý hráč Pardubic devět bodů. Rozumí si v útoku s Hynkem Zohornou a navrátilcem z Caroliny Martinem Nečasem. „Teď je dobře, že hraje Martin v této lajně. Čeká od sebe víc, ale chce to ještě čas,“ dodává Meixner. Nečas posbíral z devíti utkání pět bodů.