Brňané prošli do semifinále po hladkém postupu 4:0 na zápasy přes Vítkovice. Plzeň ve čtvrtfinále přehrála 4:1 na zápasy Olomouc a těží z výkonů zkušených hráčů. „Soupeř má v týmu dost výrazné individuality. Ať už to jsou útočníci Gulaš, Mertl či zkušený bek Kadlec,“ vyjmenoval Pokorný.

Právě český olympionik Tomáš Mertl a Milan Gulaš, jemuž unikla účast v korejském Pchjongčchangu jen kvůli zranění, měli prsty dohromady ve 118 gólech ze 172 v základní části. Plzeň byla nejproduktivnější tým po 52 kolech. „Sehráli jsme tři přestřelky. Jednou jsme vyhráli 5:4, dvakrát soupeř. Duely byly hodně ofenzivní, ale play-off je jiná soutěž. Uvidíme,“ prohlásil trenér Pokorný.

Indiáni zakončili sérii ve čtvrtek, jen o čtyři dny později než Brno. „Čekání se nám ještě protáhne až do soboty. Doufám, že o to víc budeme nažhavenější,“ řekl padesátiletý Pokorný.

Trenér Komety Pokorný
Volno Komety? Haščák hlídá syna, Pokorný skautuje soupeře

U televize sledoval rozuzlení sedmého duelu posledního čtvrtfinále, kdy Hradec Králové doma přehrál 2:1 Liberec. V druhém semifinále, které začíná ve čtvrtek, vyzve Třinec. Oceláři vyřadili Pardubice 4:3 na zápasy. „Na konci jsme lezli po čtyřech. Zaplaťpánbůh, že jsme to urvali. Možná dobře, že Třinec hrál taky na sedm,“ zasmál se do kamer České televize unavený hráč Mountfieldu Petr Koukal.

Loňský finalista Liberec s bývalým útočníkem Komety Markem Kvapilem vypadl. „Jsem hrozně zklamaný. Myslím, že jsme si zasloužili postup o trochu víc,“ dodal brankář Tygrů Roman Will.

Díky tomu, že Hradec Králové postoupil přes Liberec do semifinále, je jasné, že si Kometa i v příští sezoně zahraje Ligu mistrů.

O finále proti vítězi základní části

Umístění po základní části
: Plzeň – 1. místo, 107 bodů, skóre 172:123 / Kometa – 5. místo, 90 bodů, skóre 148:121
Vzájemné duely z pohledu Brna: venku 5:4 v prodloužení, venku 4:5, doma 3:2 v nájezdech, doma 4:5 v nájezdech

Termíny semifinálové série:
1. utkání – sobota, 16.20 v Plzni
2. utkání – neděle, 17.20 v Plzni
3. utkání – středa 4. dubna, 19.00 v Brně
4. utkání – čtvrtek 5. dubna, 17.00 v Brně

Případné páté utkání v sobotu 7. dubna 17.20 v Plzni, šesté v pondělí 9. dubna 17.20 v Brně, sedmé ve středu 11. dubna 17.00 v Plzni.

Marcel Haščák
Všechno je o hlavě. Miluju těžké zápasy, říká herně oživený Haščák