V restauraci, kde hokejisté Komety slavili poslední titul, sledovalo třetí zápas finálové série na promítacím plátně a dvou televizích několik desítek lidí. „Rezervovali jsme si místo pro jistotu dva dny dopředu. Na zápasy jsem na stadion chodil, když jsem byl mladší, teď už mi to stačí v televizi,“ řekl fanoušek Ondřej Fišer.

Všechny stoly obsadili lidé také v Suzie´s Steak Pubu. „Na finále tady máme plátno. Zájem je pořád. Někteří lidé přijdou jen tak, jiní chodí na Kometu. Jelikož tu není tolik míst, tak je na zápasy vždy plno,“ popsal situaci výčepní Josef Procházka.

Hokejisté Komety Brno (v modrém) zvítězili ve třetím finálovém utkání 3:2 a ujali se vedení v sérii 2:1 na zápasy.
Přišla o dvougólový náskok, ale zvedla se. Kometa urvala druhou finálovou výhru

Mnoho fanoušků zavítalo před zápasem do Kometa Pub Arény přímo u haly Rondo. Většina však odešla sledovat zápas naživo. „Rezervace na místo před zápasem lidé dělali už týden dopředu. Během zápasu bude plno tak z poloviny a po něm by opět měly být obsazeny všechny stoly,“ uvedl provozní Václav Zezula

Méně lidí, než je obsluha zvyklá, naopak dorazilo do Kometa Pubuv Kounicově ulici. „V zimě tady bylo vždy plno. Ale jelikož je teplo a na Zelném trhu je promítání, přišlo mnohem méně lidí. Jsme zvyklí na dvojnásobný počet návštěvníků,“ sdělila servírka Klára Nečasová. Středeční zápas tam sledovalo asi třicet fanoušků.

Ilustrační foto
Další omezení. Opravy uzavřou Údolní ulici, ještě víc zahustí dopravu v okolí

Zvýšený zájem lidí zaznamenal v play-off také fanshop Komety Brno. „Tržby jsou teď o hodně vyšší. Lidé kupují dresy a šály. Velký zájem je také o speciální finálové puky. Nejvíce lidí sem chodí v den zápasu. Máme proto otevřeno ještě hodinu po jeho konci,“ uvedla prodavačka Monika Landová.

Čtyři tisíce příznivců Komety sledovaly středeční zápas opět i na brněnském Zelném trhu. „Přenosy sleduji na náměstích už několikátý rok. Atmosféra je vždy výborná. Dnes také,“ zhodnotil fanoušek Lukáš Musil.

Fanoušci Komety fandili nejen v brněnské DRFG Areně a u přímého přenosu na Zelném trhu, ale i v hospodách a restauracích.
Zaplněný Zelný trh fandil Kometě. Brněnské hokejisty hnaly čtyři tisíce diváků

JAN VOSTAL