"S ohledem na pokračující vývoj a po konzultaci se zdravotnickými odborníky Rada guvernérů po konferenčním hovoru oznamuje, že počínaje dneškem je sezona 2019/20 pozastavena," uvedl komisionář NHL Gary Bettman v oficiálním prohlášení.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas: Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary, 10. března 2020 v Hradci Králové. Zápas se kvůli přijatým opatřením v boji proti novému typu koronaviru odehrál bez diváků.
Sport v Česku ochromil koronavirus. Extraliga končí, fotbal má nucenou přestávku

Potvrdil, že krok NHL úzce souvisí s rozhodnutím NBA, která soutěž přerušila poté, co byl jeden z hráčů pozitivně testován na koronavirus. "Naše ligy sdílejí zařízení a uzamykatelné prostory, takže je nyní pravděpodobné, že někteří členové komunity NHL budou v určitém okamžiku pozitivně testováni. V tuto chvíli proto není vhodné pokračovat v zápasech," řekl Bettman.

Vedení soutěže bude sledovat situaci a rozhodne o dalším postupu. "Naším cílem je, jakmile to bude možné, pokračovat, abychom mohli sezonu dohrát a nejlepší tým získal Stanleyův pohár. Do té doby děkujeme fanouškům NHL za trpělivost a doufáme, že všichni zůstanou zdraví," dodal Bettman. Rozhodnutí vedení soutěže podpořila i Hráčská asociace NHLPA.

Zda se soutěž dohraje není jisté

Aktuálně chybí k dohrání základní části NHL 189 utkání. Web kanadské televizní stanice TSN poukázal na skutečnost, že není jisté, že bude soutěž dohrána, a připomněl, že v Evropě již byla řada soutěží včetně české extraligy zrušena.

Bratislava 21.5.2019 - Mistrovství světa v Bratislavě - skupina B - Česko v bílém (Jakub Voráček) proti Švýcarsku v červeném
Hokejové mistrovství světa bylo zrušeno, píší v Kanadě. IIHF to popírá

Zámořská NHL, ve které aktuálně hrají více než tři desítky českých hokejistů, doposud od roku 1893 neměla vítěze a držitele Stanleyova poháru jen dvakrát. V roce 1919 bylo finále zrušeno po pěti zápasech kvůli vypuknutí španělské chřipky. V roce 2005 byla sezona zrušena kvůli výluce.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník