Bezbrankový stav prolomil v čase 49:15 obránce Jan Košťálek a v 55. minutě zvýšil Jiří Smejkal. Brankář Marek Langhamer přišel o čisté konto tři minuty a 48 sekund před koncem po gólu Enza Corviho, připsal si však 45 úspěšných zákroků.

Jiří Černoch z Česka
Čeští hokejisté opět porazili mistry světa. Proti Finům se zaskvěl gólman Hrubec

Debut v reprezentaci si odbyli útočníci Daniel Voženílek a Adam Najman, který byl hned v úvodu u první nebezpečné akce. Přihrával před branku volnému Tomáškovi, ten byl ale zezadu sražený soupeřem. Sudí Salonen a Kova ale nevylučovali. Přesilové hry se dočkal tým kouč Kariho Jalonena až před polovinou úvodní třetiny po Forově faulu, Švýcaři se ubránili.

Ve druhé třetině byla reprezentace pod drtivým tlakem

Ve 14. minutě si vyměnil puk v přečíslení Voženílek s Černochem, jenže bekhendovým blafákem Hughese nepřekonal. Švýcarský gólman ustál i následný závar. Při vyloučení kapitána Tomáše Zohorny vyrazil Langhamer Riatovu střelu a pokryl prostor u levé tyče i před dorážejícím Riedim. Už po přesilovce měl další možnost domácích Mottet, ale zakončení se mu nepovedlo.

Na přelomu první a druhé třetiny se český tým ubránil při Jandusově vyloučení. Švýcaři si potom, vytvořil velký tlak i při plném počtu hráčů na ledě, ale v největší šanci neuspěl proti Langhamrovi Rod. Při vyloučení Zábranského trefil z levého kruhu Moy horní tyč a českého gólmana nepřekonal ani z pozice mezi kruhy Riat. Ve 34. minutě se dostal sám před Langhamra Scherwey, ale neprostřelil jej.

Jalonenův výběr se při Loeffelově pobytu na trestné lavici do šance nedostal. Langhamer musel řešit další nebezpečné pokusy soupeře a Češi podobně jako ve čtvrtek proti Finsku byli ve druhé třetině pod tlakem. Poměr střel v ní byl 17:1.

Martin Zaťovič zažívá bodově nejhorší sezonu v Kometě, když ve 26 dosavadních zápasech zaznamenal tři góly a pět přihrávek
Martinec v Kometě? Zavádí nové věci. Je logické, že mám míň bodů, říká Zaťovič

V úvodu třetí třetiny musel Langhamer krýt lapačkou Moyovu střelu. Na druhé straně Hughes ustál tlak Zohornovy formace. Při dalším náporu Švýcarů nepřekonal českého gólmana Riat, švýcarský brankář si poradil se střelami Špačka a Radila.

V 50. minutě se nepodařilo Švýcarům vyhodit puk, z pozice za pravým kruhem napřáhl Košťálek a propálil Hughese. Domácí tým nedokázal gólmana Ilvesu Tampere překonat ani při Kodýtkově vyloučení. Naopak udeřili Češi a puk odražený po Němečkově střele od zadního mantinelu z levé strany z poslal za švýcarského gólman Smejkal.

Domácí sáhli brzy k power play a nakonec po velkém tlaku zamířil z levé strany do protější šibenice Corvi. Jalonenův výběr ale odolal, mohl i pojistit náskok do prázdné branky, jenže Kučeřík trefil jen boční konstrukci. Český tým oplatil Švýcarům porážku 2:3 v prodloužení z listopadového turnaje Karjala v Turku.