Kanaďané si i přes radost z prvního kroku za vítěznou trofejí uvědomovali, že zaostali za svým standardem. Jako kdyby jim zodpovědnost a očekávaní místy svazovaly ruce. "Samozřejmě máme hodně prostoru ke zlepšení, ale našli jsme cestu, jak zápas vyhrát. Ale nebyli jsme z nějakého důvodu tak dobří jako jindy. V příštím utkání budeme hrát mnohem lépe," ujistil kouč Mike Babcock.

Na střely mezi tyče vyhráli jeho svěřenci 38:33, mírně lepší byli i v dalších ukazatelích, ale nebyli tak suverénní, jak se očekávalo. "Důležité je, že jsme přesto všechno vyhráli. Povedlo se nám dát ve správný čas góly po soupeřových ztrátách. A myslím, že jsme odehráli dobrou třetí třetinu," řekl Babcock.

První útočná formace opět řádila

Kanadu zachránila produktivita první útočné formace, která zařídila dva góly, a její trio Crosby, Patrice Bergeron a Brad Marchand si v utkání připsalo celkem šest kanadských bodů. Vítězný gól měl sice na svědomí Steven Stamkos, ale Bergeronova trefa z 50. minuty přinesla týmu velké uklidnění. "Příště ale budeme potřebovat více lidí na palubě," podotkl Babcock v očekávání, že překvapivý finálový soupeř se jen tak nevzdá.

PSALI JSME: Evropané zbraně neskládají. Halák: Nesmíme dělat zbytečné chyby

"Naše lajna předvedla docela slušný výkon. Vytvořili jsme si pár šancí a bylo dobré, že jsme některé z nich proměnili a dali góly, když je tým potřeboval. Věřím, že budeme v dalším utkání moci stavět na třetí třetině, v níž jsme jako celý tým hráli dobře," uvedl Crosby.

Připustil ale zároveň, že svůj podíl na tom, proč se Kanada nedostala do obvyklé ráže, v níž vypadá zcela nezastavitelně, měl i dobrý výkon soupeře. "Bylo to od obojího něco. My určitě umíme zahrát lépe, ale oni nás donutili k chybám. A jsou hodně nebezpeční rychlým přechodem do útoku po ztrátě puku. Víme, že pokud by se chyby opakovaly, mohou nás přijít ve druhém zápase hodně draho," prohlásil Crosby.

Crosby nasbíral už devět bodů

Lídr Pittsburghu, s nímž letos vyhrál podruhé v kariéře Stanley Cup, na turnaji září. Crosby má jako nejproduktivnější hráč turnaje na kontě už devět bodů za tři góly a šest nahrávek. Marchand je se čtyřmi góly nejlepším střelcem a připsal si sedm bodů, Bergeron přispěl šesti (3+3). Celé trio tak zaznamenalo za pět zápasů celkem 22 bodů (10+12).

"Je mezi námi dobrá chemie, což je fajn, ale i tak nevíte, zda to bude fungovat a budete dělat body. Je každopádně pěkné vidět, že se nám povedlo dostat párkrát puk do sítě. Budeme dál makat a snažit se, abychom si vytvořili šance na další góly," uvedl Crosby.

"Jsou vážně dobří. Jsou to tři elitní hráči, přičemž typově je každý z nich jiný. A hrají dobrý turnaj. I když nevím, jestli jim zápas vyšel až tak dobře jako jindy, i tentokrát zahráli výborně," ocenil Babcock.

ČTĚTE TAKÉ: Finále SP rozehrála lépe Kanada, porazila Výběr Evropy 3:1