Výkonný výbor Českého hokeje dnes na svém mimořádném jednání jednomyslně schválil model, ve kterém nese zodpovědnost za složení realizačního týmu a nominaci hráčů generální manažer. Petr Nedvěd nechal u týmu kromě trenéra Pešána i asistenty Martina Straku a Jaroslava Špačka. Na pozici trenéra brankářů setrval Zdeněk Orct. 

"Ještě v průběhu prázdnin bychom rádi uspořádali schůzku s hráči, kteří připadají v úvahu pro nominaci na olympijský turnaj," oznámil Nedvěd.

"Všichni jsme se v uplynulých dnech sešli a domluvili na spolupráci, kterou teď posvětil i výkonný výbor svazu," uvedl trenér Filip Pešán.

„Sezona bude výjimečná tím, že nás čekají dva vrcholy – olympijský turnaj v Pekingu a mistrovství světa v Helsinkách a Tampere. Naším úkolem bude spojit síly, abychom na obou turnajích uspěli a jsem přesvědčen, že nové rozdělení pravomocí a zodpovědnosti k tomu přispěje," doplnil.

Návrh generálního manažera na složení realizačního týmu bude i nadále podléhat schválení výkonným výborem Českého hokeje.

"Nominace budou vznikat ve spolupráci generálního manažera s trenérem a asistenty s tím, že rozhodující slovo má generální manažer. Trenér s asistenty se budou věnovat především vedení tréninků, sestavě a koučování mužstva při utkáních," uvedl mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Nový model struktury reprezentace převzali Češi ze zámoří. "O přechodu na zámořský model diskutujeme již několik sezón a jsem rád, že výkonný výbor, stejně jako členové stávajícího realizačního týmu tento návrh podpořili," prohlásil prezident Tomáš Král.

„Ze všech rozhovorů, které jsem v tomto směru vedl, je zřejmá vůle ke spolupráci a ochota k ní v maximální míře přispět," zdůraznil.