Kovář s Růžičkou si v KHL rozšířili střelecké účty o dva góly

Moskva - Čeští hokejisté Jan Kovář a Martin Růžička zazářili v nedělních zápasech KHL, když oba vstřelili po dvou gólech. Růžičkovy trefy pomohly Čeljabinsku k výhře 4:2 nad Chanty-Mansijskem, Kovář zajistil Magnitogorsku alespoň bod za prohru s Togliatti 3:4 v prodloužení.

15.2.2015 AKTUALIZOVÁNO 15.2.2015

Jan Kovář v dresu MetalurguFoto: čtk

Kovář skóroval v závěrečných sedmi minutách. Nejprve zůstal nepokrytý před brankou a zblízka srovnal na 2:2. Hosté sice znovu získali vedení, ale minutu před koncem Kovář zařídil prodloužení, když při přesilové hře úspěšně dorážel. V kanadském bodování se tak dostal na druhou příčku.

Také Růžička dvakrát úspěšně dorážel, dostal svůj tým do vedení 3:1 a Čeljabinsk už dovedl zápas k výhře. Pro českého útočníka to byl 10. a 11. zásah v sezoně a celkem si polepšil na 21 bodů.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Barys Astana 3:5, Vladivostok - Omsk 3:1 (za domácí Kolář 0+1), Novokuzněck - Ufa 5:2, Čeljabinsk - Chanty-Mansijsk 4:2 (za domácí Růžička 2+0), Magnitogorsk - Lada Togliatti 3:4 v prodl. (za domácí Kovář 2+0), Čerepovec - Slovan Bratislava 4:2, Jaroslavl - HK Soči 1:2 v prodl., Kazaň - Nižněkamsk 1:2 (za domácí Vrána 0+1), Nižnij Novgorod - Záhřeb 3:1, CSKA Moskva - Dynamo Moskva 0:2, Petrohrad - Jokerit Helsinky 2:1 po sam. nájezdech.

7. Viťaz Podolsk 57 19 6 5 27 147:179 74

Pozn.: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.

15.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
Vteřiny dne

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

Zásah na setkání prezidenta Zemana s obyvateli Lipníku: policisté vtrhli do místnosti nad restaurací a muže, který zde pouštěl píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu, odvedli s tím, že se jedná o narušení veřejné akce.
4 26

Policejní prezidium: Zákrok v Lipníku byl oprávněný, hlasitost překročila zákon

Zvrat v miliardovém obchodu. Škodu Transportation má koupit PPF Petra Kellnera

Jeden z největších obchodů tohoto roku je nyní u konce. Plzeňskou Škodu Transportation podle čtyř zdrojů Hospodářských novin získá skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Informoval o tom server iHned.

Na mešitu v Egyptě zaútočili teroristé, zmařili životy nejméně 235 věřících

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Při pátečním útoku na Sinajském poloostrově v Egyptě zemřelo přes 235 lidí, minimálně 130 osob je zraněno. Teroristé, spekuluje se o egyptské odnoži Al-Káidy, udeřili během modlitby, odpálili trhavinu a začali střílet. Jde o nejhorší teroristický útok v Egyptě za desítky let. Oblast útoku leží zcela mimo zóny turistického ruchu.

Pirát z Olomouce je ve vedení Sněmovny. Nesmím přibrat, usmívá se Pikal

/ROZHOVOR/ Místopředseda Pirátské strany Vojtěch Pikal z Olomouce byl také zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Úsek Pražského okruhu získal kladné stanovisko EIA

Úsek Pražského okruhu mezi Běchovicemi a D1 v pátek získal kladné stanovisko vlivu na životní prostředí (EIA). Informovalo o tom ministerstvo životního prostředí. Úsek označovaný číslem 511 by se mohl začít v roce 2020.