Předseda českého hokejového svazu byl podle deníku Sport za minulého režimu tajným spolupracovníkem kontrarozvědky StB. Král měl během povinné vojenské služby donášet na svého nadřízeného a udat vojína, který "udržoval kontakty do kapitalistických zemí". Král uvedl, že s vojenskou kontrarozvědkou byl v kontaktu coby pracovník organizačně právního oddělení. S civilní StB podle svého vyjádření neměl nikdy nic společného.

Na pondělní tiskové konferenci prohlásil, že má čisté svědomí a nemá se za co omlouvat. "Sám od sebe neodstoupím," oznámil Král. "Bude záležet na členech výkonného výboru, zda budu mít i nadále jejich důvěru."

Později doplnil, že skončí, pokud se proti jeho setrvání postaví nadpoloviční část členů výkonného výboru. K jeho odvolání by přitom podle stanov bylo zapotřebí dvou třetin hlasů.

„Pokud by moji kolegové dospěli k názoru, že pro český hokej bude lépe, když z toho vypadnu, tak se seberu a vypadnu. Mohu vás ujistit, že kvalita mého soukromého života se tím velmi značně zlepší. Ale abych odešel nebo se omlouval jen proto, že proběhlo, co proběhlo, to nemůžete očekávat,“ uvedl sedmapadesátiletý Král, který je vystudovaným právníkem s dlouholetou praxí.

„Nemám problém se omluvit, když něco podělám, pokud někomu ublížím, nebo jsem měl ublížit. Ale omlouvat se, když nemám komu, tak se prostě omlouvat nebudu. Nebudu tady hrát divadlo, že to tak cítím, protože to tak prostě necítím,“ dodal Král.