David Krejčí na mistrovství světa pookřál. V prvním útoku s Romanem Červenkou a Davidem Pastrňákem vytvořili pro ostatní soupeře likvidační první formaci, která českou reprezentaci pomohla ukončit čekání od roku 2012 na cenný kov ze světového šampionátu.

Šestatřicetiletého útočníka spolupráce s bývalým spoluhráčem z Bostonu Davidem Pastrňákem viditelně bavila, Krejčí se stal se dvanácti body za tři branky a devět asistencí šestým nejproduktivnějším hráčem šampionátu. Už během něj mu David Pastrňák naznačoval, že by ho rád viděl v dresu Bostonu, sám Krejčí ale po šampionátu poprosil o čas na rozmyšlenou, během kterého si odpočine s rodinou.

Setrvání Bergerona jako motivace?

Do situace se navíc vkládá generální manažer Bostonu Don Sweeney. „Tráví teď hodně času s rodinou. Rozhodují se, co dál. Z našich rozhovorů mám ale dobrý pocit. Je to jen o tom, kdy se David rozhodne. A zda nakonec budeme my těmi, které si vybere," říká Sweeney.

Pro Krejčího by mohl být důležitým faktorem k návratu setrvání klíčového útočníka a kapitána týmu Patrice Bergerona, se kterým si český útočník tolik rozuměl. Případný návrat Krejčího by navíc výrazně zvýšil šance na to, že v týmu zůstane i David Pastrňák.