Krejčí v úvodu minulé sezony vynechal dvacet utkání pro zranění, kterým podle spekulací mohly být problémy s kyčlí či tříslem. Potom si v únoru poranil koleno a a byl dalších patnáct zápasů mimo hru.

"Těším se hodně ze dvou důvodů. Jedním je, že jsem se v minulé sezoně zranil a nehrál jsem tolik zápasů, kolik bych chtěl. A druhým je to, že jsme se nedostali do play off a léto tak bylo opravdu dlouhé," řekl Krejčí serveru nhl.com.

Mohl si užívat znovu i rodinné štěstí, protože se mu s manželkou Naomi narodila dcera Elina. Bylo to shodou okolností 2. srpna, tedy přesně v den, kdy se před rokem Krejčí oženil. I tak mu hokej už hodně chyběl. "Někdy je pěkné všechno několik týdnů pustit z hlavy. Ale pak to člověku začne chybět," navázal Krejčí.

"Začnete se nudit, tak jdete na internet, sledujete televizi a čtete o hokeji. Spekulace, výměny, kombinace lajn, o produktivitě a takových věcech. Chcete už hrát, aby už všechny tyto spekulace skončily," usmíval se rodák ze Šternberku, který má v NHL na kontě z 551 zápasů 409 bodů za 117 branek a 292 asistencí. V 93 duelech play off přidal dalších 77 bodů za 29 gólů a 48 přihrávek.

V Bostonu se hlavně probíralo, s kým bude Krejčí hrát a jestli bude fit. Původně se uvažovalo, že by šel po sezoně na operaci, ale nakonec se léčil několik týdnů trvajícím klidem.

Tým se mi hodně líbí

Podle svých slov bude na začátek kempu zpátky ve formě. "Mimo led v posilovně bylo všechno v pohodě. Na ledě jsem už něco málo přes měsíc a také se cítím dobře. Není důvod, abych nebyl stoprocentně připravený," věřil dvojnásobný vítěz kanadského bodování bojů o Stanleyův pohár.

Musí se vyrovnal s odchodem Lucice, který s ním hrál na levém křídle pět let. "Bude to zvláštní. Hráli jsme spolu hodně dlouho a teď je pryč. Byl to pro mě opravdu smutný den," vrátil se k Krejčí k Lucicově výměně z konce června.

"Ale je třeba chápat, že je to také byznys. Byly nějaké změny ve vedení, snaží se, aby byl tým lepší než v minulé sezoně, a proto udělali nějaké trejdy. Tým se mi ale hodně líbí. Uvidíme, jak to půjde."

Loni se po odchodu Jaromea Iginly do Colorada pravá křídla vedle Krejčího a Lucice často měnila. Nyní se budou hledat hned dva spoluhráči Krejčího, zřejmě především mezi posilami Jimmym Hayesem, Mattem Beleskeym či Brettem Connollym a Davidem Pastrňákem, devatenáctiletým českým talentem, s kterým si v minulém ročníku rozuměli.

"Beleskey hraje trošku podobně jako Milan Lucic. Ale těžko říct, jakým směrem budou trenéři a managament uvažovat. Uvidíme, co se stane. Já jsem otevřený všemu," doplnil Krejčí, jehož čeká první sezona s novou šestiletou smlouvou celkem na 43,5 milionu dolarů.