Nula střel na bránu během úvodní dvacetiminutovky. Na hokejových stadionech věc nevídaná, svěřencům trenéra Výborného se však tento nelichotivý zápis „povedl“.

„Nic takového asi nepamatuji. Je to důsledek naší hry. Musíme se více rvát do brány, držet puk. Měli jsme málo pohybu, špatně jsme se nabízeli, byli jsme nedůrazní. Liberec nás dnes doopravdy přejel ve všech aspektech,“ přiznal útočník Lukáš Pech, který v samotném závěru zařídil Spartě alespoň čestný gólový úspěch z trestného střílení.

Liberci opět pomohla špatná disciplína Pražanů. Domácí využili dvě přesilovky. První početní výhodu proměnili v branku v úvodu druhé třetiny, kdy se utkání lámalo.

„Zvedali jsme se. Škoda faulu, po kterém soupeř skóroval. Pak přidali za pár vteřin další gól a uklidnili se,“ litoval trenér František Výborný.

Jaromír Jágr ve třetím čtvrtfinále Prostějov vs. Kladno
Jágr uvolnil místo náhradníkovi, Patera mu poděkoval

Čtvrtou trefu přidali Severočeši v závěrečné části, kde už tekly emoce proudem. Kvapilův gól přišel v pětiminutové přesilovce, jíž domácím „přihrál“ Marek Ďaloga. Slovenský bek se neudržel a zakřičel na rozhodčího slova, za která musel jít předčasně do sprchy.

Ve správném zápase play-off nesmí chybět šarvátky. V tomto směru si diváci přišli na své. Sparťané chtěli ukázat, že ještě nejsou úplně „mrtví“ a často se pouštěli do strkanic. Už v první třetině se Jarůšek vrhnul na Lakatoše a zasadil mu pár ran.

Pravá boxerská show přišla až v závěrečné části, kdy pražský celek dohrával soupeře na hranici pravidel (někdy i za ní). Odvetu ve středovém kruhu si přichystali Lakatoš s Jarůškem a rukavice shodili také Meier s Uherem. „Čím jiným se nastartovat než tímto. Kluci se pěkně porvali, vyhráli bitky. Ve třetí části jsme se i dostali více do hry a vytvořili si nějaké šance,“ kvitoval Pech.

Hokejisté HC Zubr Přerov (v modrém) ve 4. čtvrtfinále play-off WSM ligy proti Slavii Praha. Foto: Deník/Jan Pořízek
Slavia je v semifinále. Tím nejrychlejším způsobem

Může na tom Sparta stavět? Série se přesouvá do Prahy a domácí celek bude muset v pátek zabrat. Otázkou je, zda to po takhle ztracených zápasech dokáže. „Proč by ne? Ještě jsme neprohráli. Na konci základní části jsme taky museli a zvládli jsme to,“ dodal Pech.