Poprvé se Kubalík prosadil krátce po polovině utkání, to už za sebou ovšem měl jeden kanadský bod za přihrávku. Jeho střelecký pokus z levé strany znamenal zvýšení už na 5:1 pro Blackhawks. V osmatřicáté minutě pak sledovali domácí hokejisté Toronta, jak jim ze stejné strany Kubalík dává už šestou branku.

Kubalík byl po utkání vyhlášen jeho druhou hvězdou a dál drží šanci na zisk trofeje pro nejlepšího nováčka NHL. Ve své první sezóně v této soutěži nastřílel už dvacet gólů, k nimž přidal jedenáct asistencí.

Jakub Šindel
Jako rozhodčí mám na ledě větší adrenalin, říká bývalý hokejista Šindel

Na to všechno mu stačilo sedmačtyřicet utkání, má tak mimo jiné nakročeno i k tomu, aby překonal třeba legendárního Jaromíra Jágra. Ten při svém debutovém ročníku v dresu Pittsburghu Penguins nastřílel v letech 1990-91 do soupeřových sítí sedmadvacet gólů v osmdesáti zápasech.  

Sestřih utkání Toronto - Chicago:

Zdroj: Youtube


V NHL se ale nedaří jen Kubalíkovi. Takový Jakub Vrána vstřelil už svou dvaadvacátou branku, tentokrát přispěl k výhře Washingtonu nad New Yorkem Islanders 6:4. V posledních osmi utkáních se český útočník prosadil už posedmé.

Brankář Calgary David Rittich v utkání proti Torontu.
Opěvovaný gólman. Rittich potvrdil hvězdnou formu