"Děkujeme Petrovi za jeho působení ve Spartě. Během šesti sezon udělal pro náš klub pořádný kus poctivé a spolehlivé práce. Zároveň mu všichni přejeme hodně štěstí v jeho nové kariéře. Z extraligy tím pádem bohužel odchází jeden z posledních hráčů staré školy, který byl vždycky vzorem oddanosti hokeji," uvedl sportovní manažer Sparty Michal Broš.

Kumstát v uplynulé sezoně nastoupil jen v 33 zápasech a nepokořil magickou hranici 1000 utkání v nejvyšší soutěži, na kterou mohl útočit. Připsal si 11 bodů za pět branek a šest asistencí. Celkem zaznamenal v extralize v 983 zápasech 571 bodů za 290 gólů a 281 přihrávek.

Z šestého finále hokejové extraligy mezi Třincem a Libercem (v modrém).
Dobojováno. Hokejový titul patří Třinci, šesté finále rozhodl až v závěru

Ve sbírce úspěchů má i dvě stříbra (2008 s Karlovými Vary a 2016 se Spartou) a bronz (2014 se Spartou). V české reprezentaci nastoupil ve 28 utkáních a vstřelil šest branek. Už od působení v Karlových Varech tvořil údernou dvojici s Lukášem Pechem, s kterým se do Prahy přesunul.

Podle webu Sparty nabídl klub své dosavadní opoře možnost pokračovat v klubu v roli podle jejích představ. Kumstát se však prozatím rozhodl pro odpočinek a jinou méně časově náročnou práci.

Plzeňský útočník Ondřej Kratěna
Konec dalšího šampiona. Útočník Kratěna se loučí s kariérou

Dvaatřicetiletý Klimek přišel do Sparty v roce 2013 z Vítkovic, nyní mu skončila smlouva. "Po nelehkém rozhodování jsme se rozhodli nenabízet mu novou," uvedl Broš.

O sedm let mladší Beran strávil ve Spartě po příchodu z Pardubic pouze rok. "Matěj celou sezonu těžko hledal stabilní místo v sestavě. Také proto jsme se rozhodli jeho jednoroční kontrakt neprodlužovat," řekl Broš.

Šéf hokejových Vítkovic Aleš Pavlík poskytl rozhovor Deníku, 24. dubna 2019 v Ostravě.
Dravé mládí vpřed. Hokejové Vítkovice mění koncepci