„Raději bych byl s klukama na ledě a hrál. Jen se na hokej koukat, je hrozné," prohlásil smutně jednadvacetiletý rodák z Klatov a stabilní člen škodovácké defenzivy.

Zatímco jeho spolubojovníci se chystají na play-off, pro Moravčíka nedávno sezona vinou zranění předčasně skončila.

„Najednou přišla rána a bylo hotovo," připomněl si vytáhlý obránce nešťastný moment, který se odehrál v úvodu třetí třetiny zápasu se Spartou.

Po střetu se soupeřem v rohu kluziště jste narazil ramenem tvrdě do mantinelu a dlouho jste nevstával. Co se vlastně stalo?
Jel jsem blokovat střelu, následoval ale souboj a já letěl hlavou na mantinel. Snažil jsem se to ještě strhnout na stranu a do hrazení jsem vrazil ramenem. Bouchlo to a bylo hotovo.

Věděl jste hned, že rameno náraz nevydrželo?
Když jsem se vzpamatoval z té rány, zkusil jsem s ramenem zahýbat a bolelo to jako čert. Bylo jasné, že je to v pytli.

Co následovalo?
Rovnou jsem jel do fakultní nemocnice na Borech, kde mi po rentgenu oznámili, že poranění ramenního kloubu je natolik vážné, že je nutná operace. Druhý den jsem operační zákrok absolvoval.

To nejsou příjemné momenty. Co bylo v těch chvílích nejtěžší?
Asi přijmout, že sezona je v háji a přestat přemýšlet, jestli nešlo udělat něco jinak. Zapomenout, že se blíží play-off, ale také se o sebe postarat. Rameno jsem měl po operaci zafixované v ortéze a úplně běžné, obyčejné věci najednou nešly. Bez pomoci jsem se neoblékl, nezavázal si tkaničky ani si nepřipravil jídlo. V prvních dnech mi pomohla rodina, přítelkyně, teď už jsem soběstačnější a obsloužím se daleko lépe.

Jak dlouho bude léčba trvat?
Zatím jsem v domácím léčení a rameno by mělo být v klidu minimálně tři týdny, pak se uvidí. Příští týden by mi měli vyndat stehy, tak se množná dozvím více.

Sledoval jste alespoň na dálku zápasy Škodovky?
Raději ne, to bych se nervozitou asi zbláznil. Koukl jsem se na výsledky, něco přelétl na internetu, ale přímo jsem se na hokej nekoukal.

O složení čtvrtfinálových dvojic rozhodlo teprve poslední kolo. Pokud by to bylo na vás, kterého ze soupeřů byste Plzni vybral?
To je těžká volba. Rozhodně by to ale nebyla Mladá Boleslav. Loni nás vyřadili v předkole a vůbec je to nepříjemný soupeř. Hrají v pohybu, agresivně, dokáží si vytvořit tlak na bránu a pokud jim vše sedne, tak jsou hodně nebezpeční.

V čem bude muset Škodovka v play-off přidat, aby mohla pomýšlet na postup dál?
Asi ve všem. Marně se neříká, že play-off je úplně jiná soutěž. Hlavně to bude chtít zjednodušit hru před vlastní bránou. Nic zbytečně nevymýšlet a jednoduše dostávat puky ze třetiny. V útoku jsme potom silní.