46. minuta: Hanzl potrestal jeho nedovolené bránění gólem na 2:1.

48. minuta: útočník se zase dopustil podražení a Hübl zvýšil na 3:1.

"Šlo o fauly, které byly v opačném rohu, já jsem ještě ani jeden neviděl zblízka, tak to nemohu posoudit. Samozřejmě nás mrzí, že vyloučení přišla. Pomohli jsme Litvínovu dostat se do sebevědomí. Nevím, jak to v tuto chvíli hodnotit," řekl třinecký asistent Václav Varaďa.

A ještě něco ho mrzelo víc. Za dva prohřešky Ružičku vyplísnilo vlastní publikum a při návratu z trestné lavice častovalo posměšným skandováním jeho příjmení.

"Reakce diváků nebyla moc povzbudivá. Není to jednoduché, když se takhle vyjádří. My potřebujeme publikum, aby nás podporovalo," zlobil se potom Varaďa.

Je jasné, že trenéři nad Ružičkou nezlomili hůl. "Se Štefanem budeme samozřejmě mluvit. Je to zkušený hráč, který nám hodně pomohl v sérii se Spartou," dodal.

Litvínov má šikovné hráče

Třinec si každopádně musí zanalyzovat, proč ho znovu potopila oslabení.

Pět z šesti dosavadních gólů inkasoval při hře čtyři na pět. Ale od druhé části dnešního utkání už měl výkon Ocelářů parametry hodné vítěze dlouhodobé části. Protivníka přestříleli 39:16, ale vylámali si zuby na famózně chytajícím Francouzovi.

Co na to říká Martin Adamský? "Jediné, co nám chybělo, bylo štěstíčko, dát to za toho Francouze. Myslím, že tlak jsme měli. Říkali jsme si, že musíme co nejvíc střílet na gólmana. To se nám dařilo, ale prostě to za jeho záda nespadlo," uvedl.

Oceláři dostali na úvod finálové série ledovou sprchu a pod Krušné hory míří za nečekaného stavu 0:2 ve prospěch soupeře. "Budeme se muset ještě více soustředit na vyloučení. Litvínov má šikovné hráče, kteří to umí využít. Hrajou ty přesilovky jednodušeji než my, my se to pořád snažíme tlačit až do prázdné brány," poznamenal Adamský.

Třinecký kanonýr, který v play off zatím dal dva góly, si však nemyslí, že by se na víkendových výkonech podepsal tlak domácích fanoušků a prostředí. "Nebyli jsme doma pod tlakem. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát aspoň jeden zápas. Nepodařilo se, ale nic se neděje. Musíme tam jet vyhrát, hraje se na čtyři vítězné zápasy," dodal útočník.