„Po čtyřech úspěšných sezonách to nebylo jednoduché rozhodnutí, ale nikde není napsáno, že se naše cesty v budoucnu opět nespojí,“ reagoval ke změně hlavního trenéra jednatel Daniel Tobola.

Dopita je nejen klubovou legendou. Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa se jako hráč podílel na pěti ze šesti mistrovských titulů a na Valašsko se vrátil po dlouhých patnácti letech před sezonou 2016/17. Jako trenér následně dovedl společně s Lubošem Jenáčkem Vsetín do první ligy, kde vždy tým dovedl do play-off.

Na jaře 2018 nováčka soutěže vyřadily ve čtvrtfinále Karlovy Vary, o rok později v semifinále České Budějovice a v letošním ročníku skončil v základní části třetí. Ambiciózním Valachům překazila plány na finále pandemie koronaviru, kvůli které předčasně skončila hokejová sezona.

„Za společné období nezbývá nic jiného než Jirkovi poděkovat, jelikož díky naší spolupráci jsme posunuli náš klub o několik pater výše,“ dodal Tobola.

Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín
Oboustranný kompromis, komentuje šéf Vsetína snížení platů hráčů

Už dlouho však vše spělo k jeho konci. Nároční fanoušci nešetřili po porážkách hráče ani trenéry kritikou. Navíc po předčasném konci sezony 51letý trenér v rozhovoru pro klubový web sám připustil svůj odchod.

„Jsem na vážkách. Musím to zvážit, protože z určitého pohledu byla tato sezona pro mě ponaučením ohledně mé práce, mého přístupu a přístupu některých hráčů. Těch otázek je více,“ poznamenal Dopita.

Kdo bude jeho nástupcem?

Jako jedna z variant se nabízí návrat jiných klubových legend. Bez angažmá je momentálně například Rostislav Vlach. Po odchodu ze Zlína v listopadu 2016 působil u reprezentační dvacítky a naposledy devatenáctky. Sejde se opět se svým synem Romanem na jedné střídačce?

Další možností by mohl být návrat dvojnásobného mistra světa a majitele čtyř extraligových titulů se Vsetínem Antonína Stavjani, který uplynulou sezonu začal na střídačce extraligového Zlína a po jeho říjnovém odvolání ročník dokončil mezi juniory.

„Neřešili jsme ani jedno z uvedených jmen. Nejdříve jsme řešili situaci se stávajícími trenéry. Teď v dubnu se tuto otázkou budeme zabývat. S nikým jsme zatím nemluvili,“ reagoval na dotaz Deníku Tobola.

Proto zatím není ani jasné, zda bude pokračovat i asistent Luboš Jenáček.

„Teď řešíme situaci s panem Dopitou, tohle budeme řešit následně a sledovat, jestli se bude sportovat, nebo ne,“ dodal Tobola.