Letňany přivítaly minulou středu na svém ledě Mostecké Lvy v rámci utkání druhé ligy. Domácí tým přišel o jednogólové vedení ve třetí části a v poslední vteřině utkání už jen korigoval výsledek na konečných 2:3. Nervy na uzdě po zápase neudržel letňanský trenér Jaroslav Nedvěd, který se po přechodu ledové plochy nezapomněl zastavit u rozhodčích postavených ve vyhrazeném kruhu.

David Krejčí se zdraví s fanoušky v olomoucké plechareně
Z olympiády chci medaili, hlásí Krejčí. S Pastou si párkrát za týden napíšeme

„Ty si ty pruhy sundej,“ křikl po hlavním sudím Jakubu Zeliskovi a počestoval ho několika sprostými slovy. Hrubými označeními pohlavních orgánů následně ohodnotil také čárového rozhodčího Jakuba Maňáka. „Ještě jednou se mě dotkneš a zabiju tě,“ zakončil svůj výstup. Jak je v zápise o utkání uvedeno, k žádnému kontaktu mezi čárovým a Nedvědem přitom nedošlo.

Celou věcí se musela na svém zasedáním zabývat v týdnu disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje, která vyměřila letňanskému trenérovi finanční trest ve výši pěti tisíc korun. Zároveň mu udělila trest zastavení činnosti na jeden měsíc s podmínečným odkladem na zkušební dobu do konce dubna.

Nepřípustné chování

„Byť disciplinární komise nezná důvody, pro které trenér jednal způsobem popsaným rozhodčím, lze v uvedené věci konstatovat, že ať už byly tyto důvody jakékoliv, v žádném případě nezakládaly trenérovi oprávnění k tomu, aby se dopouštěl zvláště vulgárního slovního napadání rozhodčích utkání,“ stojí v rozhodnutí disciplinární komise.

„Toto trenérovo jednání považuje disciplinární komise za zcela nepřípustné a je současně na místě připomenout, že trenér má být vzorem pro své svěřence. Konkrétně je povinen se chovat ukázněně, nepodrývat autoritu ani jinak nenarušovat roli rozhodčích a vždy dodržovat pravidla zdvořilosti, dbát cti a důstojnosti jiných osob,“ doplňuje komise.

Češky to dokázaly a jedou na olympiádu v Číně, která se koná na jaře 2022. Maďarsko porazily 5:1 a mohly se radovat v chomutovské Rocknet Aréně přímo na ledové ploše za účasti skvělých více jak 1800 diváků
Šatny na záchodě, týmy s kluky, předsudky. Ženský hokej se přesto dere vzhůru

Letňany pod vedením Jaroslava Nedvěda jsou zatím ve skupině Sever 2. ligy na prvním místě se ziskem šestatřiceti bodů. Bodově vyrovnaný je s nimi druhý Dvůr Králové a třetí příčku drží s pětibodovou ztrátou Jablonec nad Nisou. Zmiňovaní Mostečtí Lvi, kterým Letci minulý týden podlehli, jsou pak s třiceti body čtvrtí.