Od zvláštního zpravodaje Deníku

Pro žádného z hráčů Lva ale nebude zápas lehký. Vzpomínky na báječné hokejisty a skvělé kamarády, kteří zahynuli při leteckém neštěstí na místním letišti, sedí pořádně hluboko v hlavě. Tahle rána se nikdy nezacelí.

Čekáte, že na vás zkusí Jaroslavl v úvodu vletět stejně jako Novgorod?
Ano, půjde do toho. Co jsem poslouchal od spoluhráčů z reprezentace, kteří proti ní už hráli, je to skvělý tým, který ženou dopředu fanoušci. Snaží se mu co nejvíc pomáhat po té nešťastné loňské události. S několika hráči Jaroslavle se znám z minulých angažmá a nebude to nic snadného. Jeli jsme na trip odehrát tři zápasy a tenhle bude ten úplně nejtěžší.

Přežít úvodní nápor. Je to klíč k úspěchu?
Musíme začít lépe než v minulém utkání. Je potřeba hrát jednoduše a počkat si na jejich chyby. Máme tady hodně zkušených hráčů, abychom zápas zvládli. A hlavně se musíme vyvarovat zbytečných vyloučení. To je občas naše specialita.

Ať už v brance nastoupí Tomáš Pöpperle nebo Jakub Štěpánek, budete mít v zádech špičkového gólmana. Dodává vyrovnaná dvojice týmu sebevědomí?
Rozhodně, gólman je pro každé mužstvo číslo jedna. Když víte, že máte v mužstvu jistotu, hraje se o hodně lépe. Můžete si víc dovolit, to je hodně důležité. Zkušené borce máme ale i v obraně a v útoku. Teď jenom jde o to, abychom to potvrdili.

V Jaroslavli vás čeká nesmírně emotivní zápas. Připomněly se vzpomínky na loňskou tragédii?
Hned mi v hlavě vyskočilo, co se stalo před rokem. Na tohle nezapomenu do konce života. Bude se to připomínat pořád, každý z nás tady měl několik velmi dobrých kamarádů. Je to hodně blbý pocit, když se vám to vybaví. Ale jak se říká, život jde dál. Je potřeba na kluky vzpomínat v dobrém.

Musí být strašně těžké sem jenom přiletět, natož hrát hokej…
Hráli jsme tady už před mistrovstvím světa dva přípravné zápasy se slovenským nároďákem, bylo to hrozné. Není lehké na to zapomenout. Měl jsem tady skvělého kamaráda (Pavola Demitru) a stále si připomínám věci, co jsme spolu zažili. Nedá se ale nic dělat, musíme se přes to přenést a aspoň v pátek večer se soustředit na hokej.

VÍCE O KHL NALEZNETE ZDE