Útočník Birner, který se do pražského týmu vrátil po měsíci z Turku, byl rovnou v zahajovací sestavě. Pozornost na sebe však vzápětí strhl Pöpperle, když s velkou dávkou štěstí dokázal vychytat osamoceného Grabovského, jenž při zakončení do prázdné branky trefil pouze zvednutý beton domácího gólmana.

V osmé minutě měli Pražané výhodu dvojnásobné přesilovky v délce 23 vteřin, k ohrožení branky hájené slovenským gólmanem Staňou se však vůbec nedostali. Krátce nato zakončoval po Řepíkově akci Sekáč, jenže Staňa si dokázal poradit. Dacjuk ještě před první přestávkou oslovil skvělou přihrávkou Mäenpääho, ani Pöpperle se ale nenechal zahanbit.

Úvod druhé části patřil hostům a ti také otevřeli skóre, když se odražený puk dostal v signalizované početní výhodě k Marčenkovi a ten z mezikruží nezaváhal. Následně musel na trestnou lavici Igor Radulov, Lev nijak nezahrozil, ale sám hříšník po návratu uháněl před Pöpperleho, kde ještě hledal svého bratra. Tomu však znesnadnil zakončení Chára.

Pöpperle dokázal ve 32. minutě vychytat v oslabení při vyloučení Porselanda i méně slavného Igora Radulova, jenže druhou pohromu tak pouze o několik okamžiků pozdržel. Po Dacjukově parádní nahrávce prostřelil Pöpperleho s přehledem Grabovskij.

Naději vykřesal Surový

Hned v úvodu třetí části přichystal Vrána skvělou pozici pro zakončení Klepišovi, Staňa ale zůstal nepokořen. Chvilku nato se po Christensenově zakončení někteří z domácích hráčů radovali, že konečně dokázali protlačit kotouč za Staňova záda, ovšem videorozhodčí jim gólovou radost nedopřál.

Následovala přesilovka domácích, v níž Chárovu ránu tečoval čtyři vteřiny před koncem trestu Surový a snížil. Už za 18 sekund ovšem přišla blesková odpověď Igora Radulova. Sekáč a Novotný mohli znovu snížit, Staňa byl ale proti.

Více než tři a půl minuty před koncem si střídačka Lva vzala oddechový čas a zariskovala hrou bez brankáře, což ještě umocnil trest Alexandra Radulova, a 110 vteřin před koncem základní hrací doby vykřesal naději opět Surový. Vyrovnat či dokonce vrátit soupeři porážku (0:3) z pátečního souboje v Moskvě už však Pražané nedokázali.

Kouč Jandáč: Těžko dáváme góly

Na kouči Josefu Jandačovi bylo po utkání znát obrovské zklamání. "Hráli jsme velmi špatně ve druhé třetině a tam jsme prohráli celý zápas," uvedl na tiskové konferenci. Jen těžko dáváme góly, je to stále to samé jako v předchozích zápasech. V prvních dvou třetinách jsme navíc špatně bruslili," dodal trenér Lva.

Jeho protějšek Valerij Bragin mohl být naopak spokojený - jeho svěřenci si s nováčkem soutěže dokázali ve dvou duelech během jediného týdne poradit se stoprocentní bilancí. "Dobře se nám vyvedla druhá třetina, v níž jsme dvakrát skórovali. Soupeř byl těžkým protivníkem, ale měli jsme i štěstí a dali třetí gól, který nás dovedl ke konečnému vítězství," řekl Bragin.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - CSKA Moskva 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Surový (Chára, Vrána), 59. Surový (Mikúš) - 25. Marčenko (Kondratěv), 32. Grabovskij (Rjasenskij, Dacjuk), 47. I. Radulov (Grigorenko, A. Radulov). Rozhodčí: Bělov, Kulakov - Birin, Medvěděv. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 12.731.

Lev: Pöpperle - Němec, Škoula, Porseland, Chára, Hunkes, Sersen, Krejčík - Birner, Jar. Svoboda, Bartečko - Klepiš, Vrána, Hossa - Christensen, Mikúš, Surový - Řepík, Novotný, Sekáč. Trenér: Josef Jandač.
CSKA: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Mäenpää, Denisov, Kondratěv, Marčenko, Gimajev, Sergejev - A. Radulov, Grigorenko, I. Radulov - Žarkov, Grabovskij, Dacjuk - Kugryšev, Zubov, Persson - Barbašev, Sprukts, Ljubimov. Trenér: Valerij Bragin.

Ostatní zápasy: Chabarovsk - Kazaň 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Petružálek 0+2), Novosibirsk - Ufa 0:2, Doněck - Čeljabinsk 3:2 po sam. nájezdech.