Před návštěvou téměř šesti tisíc diváků se hrál od úvodního buly zajímavý hokej. Lev si už po 69 vteřinách vynutil přesilovku, v níž Řepík nejprve minul bekhendem odkrytou branku a vzápětí zkusil štěstí z velkého úhlu, gólmana Garona však nepřekvapil.

Ve 13. minutě tečoval před vlastním gólmanem vystřelený kotouč Popov, ten však šel těsně nad. Přestože se hosté nedostali k výraznější příležitosti, Engren musel být velmi pozorný, aby udržel bezbrankový stav. Ten se změnil ve 24. minutě, kdy skrze klubko clonících hráčů propadl za jeho záda pokus slovenského beka Baranky od modré čáry.

Před polovinou základní hrací doby si Lvi vynutili další početní výhodu a nedlouho před jejím skončením se dočkali vyrovnání. Vyražený kotouč trefil z mezikruží bez přípravy Thörnberg a Sekáčova teč ho nasměrovala mimo Garonův dosah.
Engren měl poté starosti s tečí Kazakova, ale dokázal si poradit. Na druhé straně zakončil přečíslení dvou na jednoho Birner, jeho střele však scházela větší razance i přesnost.

Klepiš dovolil Omsku vedení jen 20 vteřin

Baranka mohl být hrdinou okamžiku i ve třetím dějství, jenže z ideální pozice přestřelil. "Měl dnes tři velké šance. Ale my chceme pořád dávat krásné góly. Místo toho, aby zavřel oči a pustil to tam. Dnes ale krásné góly nepadají, což bylo vidět i v tomto zápase," připomněl český kouč působící na střídačce ruského celku Miloš Říha.

Ve velmi podobné situaci se pár vteřin nato ocitl domácí bek Oystrick, jehož zakončení bylo mnohem přesnější, ale Garon dokázal puk betonem na poslední chvíli zneškodnit.

V 52. minutě zkusil štěstí nahozením od modré čáry český bek ve službách Omsku Blaťák a po Pěrežoginově teči hosté znovu vedli. Tentokrát ale jen 20 vteřin. Z podobné akce totiž zužitkoval Němcovo nahození Klepiš.

Omsk padl počtvrté za sebou

Rozhodnout mohl Zackrisson, při přečíslení dvou na jednoho však nedal. Pražané hráli v závěru přesilovku a dokázali dostat puk do branky, ta však byla krátce předtím vychýlena ze své pozice. "Myslím, že výsledek 2:2 po třetí třetině byl spravedlivý pro obě strany," prohlásil na tiskové konferenci po utkání domácí trenér Kari Jalonen.

V prodloužení byl Lev aktivnější, jeho snaha však nájezdy neodvrátila. Jako první jel Širokov a nedal, Thörnberg naproti tomu proměnil. Kazakov vzápětí vyrovnal, ale uspěl i Klepiš. "Nájezdy jsem si nepřál, chtěl jsem, abychom dali branku už v prodloužení. Vždy to tak chci. Když už ale nájezdy přijdou, tak se na ně moc těším," připustil Klepiš. Sjomin poté musel dát a selhal.

Pro Omsk to sice znamenalo přerušení třízápasové série bez bodového zisku, ale připsal si čtvrtou porážku za sebou. "Bod je pro nás málo. Za stavu 2:1, kdy jsme se dostali osm minut před koncem do vedení, jsme měli tu hru trochu podržet, ale vlastními chybami jsme si nechali dát znovu vyrovnávací gól a zápas si tak vlastně prohráli, protože nájezdy jsou o štěstí a toho měli více domácí," zhodnotil duel Říha.

Petružálek podruhé za sebou zařídil výhru Chabarovsku

Český hokejový útočník Jakub Petružálek z Chabarovsku vstřelil v nedělním utkání KHL s Podolskem dva góly a zasloužil se o vítězství Amuru 4:2. Osmadvacetiletý reprezentant se ve druhé třetině postaral o navýšení náskoku z 1:0 na 3:0, takže byl stejně jako v předchozím zápase s Kazaní (6:3) autorem vítězného gólu. Soupeř se prosadil až v poslední části za stavu 0:4.

Petružálek se mezi střelce zapsal ve třetím utkání po sobě, v této sezoně to byl jeho třetí dvougólový zápas. Celkem má na kontě 11 branek a s 15 body je nejproduktivnějším hráčem mužstva. Dvakrát se trefil i Tomáš Netík, ale byl jediným střelcem bratislavského Slovanu, který doma podlehl Barysu Astana 2:6.

V úspěšné sérii pokračoval také Jan Kovář. Nejproduktivnější Čech v KHL bodoval v sedmém utkání v řadě, když jedním gólem a dvěma asistencemi přispěl k domácímu vítězství Magnitogorsku 4:0 nad Záhřebem. S 27 nahrávkami je Kovář v lize nejlepší, dnes vstřelil desátou branku a v kanadském bodování mu patří třetí místo.

Lukáš Kašpar z Doněcku otevřel v sedmé minutě skóre zápasu v Ufě. O deset minut později už byl stav 2:2, tím ale střelecké manévry skončily. O druhém bodu pro ukrajinský celek rozhodly až samostatné nájezdy.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Avangard Omsk 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Sekáč (Thörnberg, Zackrisson), 53. Klepiš (Němec), rozhodující nájezd Klepiš - 24. Baranka (Popov), 52. Pěrežogin (Blaťák, Kazakov). Rozhodčí: Komarov, Šeněv - Gorděnko, Tomilov. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 5872.

Lev Praha: Engren - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Nakládal - Klepiš, Azevedo, Novotný - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner - Pacovský, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.
Omsk: Garon - Kuljaš, Pivcakin, Blaťák, Baranka, Gončarov, Ljamin, Vorobjov - S. Kosticyn, D. Sjomin, Širokov - Pěrežogin, Popov, Kazakov - Ivanov, Kalinin, Kazionov - Berdnikov, Žerebcov, Pjanov. Trenér: Miloš Říha st.

Další zápasy:
Chabarovsk - Viťaz Podolsk 4:2 (za domácí Petružálek 2+0), Vladivostok - Dynamo Moskva 3:4, Novokuzněck - Nižnij Novgorod 1:4, Čeljabinsk - Spartak Moskva 3:2 (za domácí Bulis 0+1), Magnitogorsk - Záhřeb 4:0 (Jan Kovář 1+2), Ufa - Doněck 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Kašpar 1+0), Novosibirsk - Kazaň 0:2, CSKA Moskva - Jekatěrinburg 2:1, Nižněkamsk - Dinamo Minsk 5:2 (Koukal 1+1 - Irgl 1+0, Krajíček 0+1), Dinamo Riga - Chanty-Mansijsk 4:3 v prodl. (za hosty Smoleňák 1+0), Slovan Bratislava - Barys Astana 2:6 (za domácí Netík 2+0).