Liberec v ET prohrál, Budějovice zvládly přestřelku

Liberec - Hokejisté Liberce nestačili na Mannheim 1:3 a mají už jen teoretickou šanci na play off. Budějovice porazily Salcburk.

1.9.2011

Tomáše Vaka (vpravo) z Liberce stíhá Chris Lee z Mannheimu.Foto: Deník/Martin Bergman

Konfrontace s německým protivníkem vyzněla ve čtvrtek v Tipsport areně pro liberecké hokejisty nulově. Bílí Tygři prohráli v utkání Jižní divize European Trophy s Mannheimem 1:3 a jejich šance na postup do finálového turnaje je již jen v oblasti teorie.

Po úvodních nevyužitých přesilovkách na obou stranách otevřeli skóre v 15. minutě hosté z Mannheimu. Goc střelou z levého kruhu našel místo a trefil se přesně k tyči – 0:1.

V 27. minutě po Ullmannově střele z mezikruží zazvonila tyč Vošvrdovy branky. O dvě minuty později se k odraženému puku dostal jako první Mitchell, který střelou z kruhu k bližší tyči dostal Mannheim do dvoubrankového vedení.

Liberecká naděje byla vykřesána v 47. minutě. Tomáš Vak snížil povedenou střelou z mezikruží. Přímočará akce začala už u Vošvrdy, který si připsal asistenci. V 58. měl Nedvěd na holi vyrovnávací branku, jeho pokus bohužel minul tyč Galbraithovy branky jen o několik centimetrů.

V čase 58:47, kdy se mělo hrát při vzájemném vyloučení Vaka a Goce 4 na 4, odvolali liberečtí trenéři gólaman Vošvrdu a s prázdnou brankou s převahou jednoho hráče v poli se pokusili o vyrovnání. Tato snaha ale nevyšla, naopak se ve středním pásmu zmocnil puku Arendt a vteřinu před koncem přidal branku Mannheimu – 1:3.

O víkendu mohou diváci v Tipsport areně shlédnout ještě dvě atraktivní mezinárodní utkání. V sobotu od 19.00 hodin hrají Bílí Tygři se švédskou Luleou, v neděli od 17.00 s obhájcem trofeje, německým klubem Eisbären Berlín (tento zápas vysílá v přímém přenosu kanál ČT4 Sport).

Naděje na druhé místo ve skupině, znamenající postup, je už jen teoretická, nicméně existuje. Pokud by Bílí Tygři vyhráli oba víkendové zápasy v normální hrací době, tedy za tři body, a zároveň by Mannheim prohrál v neděli po 60 minutách se Slavií Praha a HV71 Jönköping by nevyhrál v normální hrací době nad finskou Kalpou, skončil by liberecký celek druhý v divizi za Pardubicemi.

Hokejová European Trophy - Jižní divize:

Bílí Tygři Liberec - Adler Mannheim 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 47. Vak (Bortňák, Vošvrda) - 15. Goc (Ullmann), 29. Mitchell, 60. Arendt. Rozhodčí: Hribik, Homola - Čížek, Barvíř. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 2056.

Sestava Liberce: Vošvrda - Čakajík, Výtisk, Hay, Štich, Derner, Moravec, Pavlů, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Špaček, Bortňák, Vak - Bárta, Urban, Kica - Klimenta, Bulíř, Víšek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Hokejová European Trophy - Západní a Východní divize:

EC Red Bull Salcburk - HC Mountfield České Budějovice 4:6 (2:2, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. Regier (Aubin, Abid), 17. Trattnig (Abid, Lynch), 45. Lynch (Raffl, Heinrich), 58. Bois (Abid, Trattnig) - 2. Podlešák (Gulaš), 16. Kašpařík (Šimánek, Martynek), 24. Kašpařík (Vráblík), 46. Martynek (Mikeska, Sailer), 53. Gulaš (Langhammer), 59. Gulaš. Rozhodčí: Fussi, Potocan - Kaspar, Hollenstein (všichni Rak.). Vyloučení: 3:7, navíc Abid (Salcburk) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1524.

Sestava Č. Budějovic: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Mikuš, Vráblík, Kříž - Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Podlešák - Sailer, Mikeska, Červený - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Marek. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Hokejová European Trophy - Severní divize:

Djurgaarden - Lulea 2:3.

Hokejová European Trophy - Západní divize:

TPS Turku - Tappara Tampere 3:1 (za domácí Birner a Černý oba 0+1).

Exředitel Pražské strojírny bral 10 let plat na neplatnou smlouvu

Zleva poslanci Marek Benda (ODS), Jan Chvojka (ČSSD), Jaroslav Faltýnek (ANO) a Pavel Kováčik (KSČM) na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny.
19 18

Ano bude předsedat sedmi výborům. Demokratický blok čtyřem

AUTOMIX.CZ

Tesla každou minutu prodělá 170 tisíc korun. A někteří už věští datum konce

Zakladatel Tesly Elon Musk je sice vizionář se snahou zachránit planetu, ale podle některých není právě ukázkovým prototypem schopného byznysmena. Myslí si to přinejmenším Bob Lutz, který má v automobilovém průmyslu desítky let zkušeností.

Pes se zřejmě nakazil od divočáka. Uhynul na Aujeszkyho chorobu

Na Písecku byla v tomto týdnu potvrzena Aujeszkyho choroba u uhynulého loveckého psa. Pes se s největší pravděpodobností nakazil od divočáka, se kterým přišel do kontaktu během lovu.

Stahují se nad vrahem z roku 1997 mračna? Jeho obětí byla dvacetiletá Lucie

Na první pohled zoufalý pokus, ve skutečnosti geniální tah. I takto se dá zhodnotit krok moravskoslezské policie, která ve čtvrtek svolala krátkou tiskovou besedu k případu vraždy z roku 1997. Tehdy 14. prosince neznámý pachatel uškrtil v Ostravě dvacetiletou dívku – Lucii V. Policisté se domnívají, že někdo jméno vraha může znát.

Ztracenou argentinskou ponorku údajně poškodil výbuch, patrání pokračuje

Zvuková anomálie zachycená minulý týden v moři poblíž místa, kde zmizela argentinská ponorka A. R. A. San Juan se 44 lidmi na palubě, mohla být exploze. Informaci přinesl argentinský deník Clarín.