Boleslav před vyprodanou arenou přidala na bojovnosti. Vítězný gól dal v 35. minutě R. Zohorna. Poslední dvě trefy dali domácí při power play do prázdné branky, čímž je výsledek vyrovnané bitvy poněkud zkreslen.

"Doma jsme začali hrát důrazněji a byli nepříjemnější než v prvních dvou zápasech. Škoda, že jsme nedokázali více vytěžit z přesilových her, které hrajeme poslední dobou katastrofálně," řekl boleslavský kapitán Michal Vondrka, autor úvodní branky zápasu.

Za hosty se střelecky prosadil pouze reprezentační forvard Ordoš, výborně chytal boleslavský brankář Krošelj. "Měli jsme se víc tlačit před branku, chyběl nám větší důraz," uvedl lberecký útočmík Jan Ordoš.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec, 24. března 2019 v Ostravě. Na snímku (zleva) Rastislav Dej, Guntis Galvins.
Třinec vyhrál ve Vítkovicích 2:1 a je krok od semifinále

"Chybělo nám trošku štěstí, nic nám tam nepadlo. Můžeme jít se vztyčenou hlavou, nemáme se za co stydět. Zítra nás čeká další zápas," prohlásil liberecký Libor Hudáček.

Tipsport Extraliga, čtvrtfinále, 3. zápas

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Vondrka (Kotvan, Skalický), 35. R. Zohorna (Pláněk, M. Látal), 58. Klepiš, 59. Pacovský (P. Musil) – 31. Ordoš (Redenbach, Kolmann). Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:6 navíc Vlach 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4200 (vyprodáno).

Mladá Boleslav: Krošelj – Němeček, Kovačevič, Kotvan, Kurka, Hrdinka, Pláněk, Dlapa – Skalický, Klepiš, Vondrka – Procházka, R. Zohorna, Šťastný – Pacovský, P. Musil, Látal – Flynn, Najman, P. Kousal.
Liberec: Will – Derner, Kolmann, Šmíd, T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, L. Hudáček, Ordoš – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek, M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Valský.