Vyprodaná hala viděla strhující souboj, v němž liberečtí Bílí Tygři zdolali soupeře z Pardubic 2:1 a stejným poměrem vedou v semifinálové sérii play off před čtvrtečním čtvrtým zápasem. Čekalo se vyřizování účtů z vypjatých dvou víkednových zápasů v Pardubicích, nakonec to tak hrozné nebylo. I když potyček nebylo málo, zápas tentokrát nepřinesl žádné zákeřnosti.

Liberec - Pardubice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Bílí Tygři rozhodli o své výhře už v první třetině. Nejprve sice musel prokázat své kvality liberecký gólman Pinc při šancích Buchteleho a Cetkovského, ve 14. minutě se ale prosadili domácí.

Ověřování první branky trvalo dlouho. Po Víškově nahození dorážel ještě Kudrna a puk se dostal za brankovou čáru. Rozhodčí Minář sice nejdříve rozpažil, ale pak se šli sudí poradit s videorozhodčím a gól uznali, i když jej připsali Víškovi, po jehož akci měl Růžička ještě puk pod betony a do branky jej dorazil až Kudrna.

Ten se zapsal mezi střelce v 17. minutě, kdy při Rákosově vyloučení (vůbec první trestné minuy v utkání!) po objetí branky u levé tyče nadvakrát protlačil puk přes beton pardubického gólmana.

„Došťouchal jsem to tam dvakrát. Sice mi po tom prvním gólu řekli, že puk už byl za čárou, ale to je jedno, hlavně že platil,“ komentoval střelec Jaroslav Kudrna.

Po 17 vteřinách druhého dějství šel pykat domácí Urban a za 37 sekund využil početní výhodu po důrazu před brankovištěm Cetkovský. Odpovědět mohl tečí Bulíř a v další šanci Bortňák. Při Drtinově vyloučení Růžička při tlaku domácích před brankovištěm odolal, v oslabení ohrozili Pince útočník Kolář a také Koukal.

„Liberec dal takové ty góly, jaké dává, a nás furt vychytává Pinc,“ posteskl si obránce hostů Václav Kočí.

Hosté sahali po vyrovnání, ale Pinc si pak poradil i s Rákosovou šancí, při přečíslení dvou na jednoho přihrál Cetkovský Somíkovi na bekhend a následně Somíkovo tečované nahození liberecký gólman se štěstím i s pomocí tyče zpacifikoval. Pak Nedvěd v přesilovce sice Růžičku překonal, ale gól neplatil pro postavení Kudrny v brankovišti.

Pardubicím nepomohly k vyrovnání v závěrečné části ani tři přesilovky za sebou, spolehlivý Pinc všechny pokusy hostů pokryl. Ani Růžička při brejcích Liberce neinkasoval, takže skóre zůstalo stejné. Nezměnila jej ani závěrečná power play hostů.

Branky a nahrávky: 14. Víšek (Bulíř), 17. Kudrna (Bartovič, P. Nedvěd) - 21. Cetkovský (V. Kočí, Somík). Rozhodčí: Hribik, Minář - Horinek, Lhotský. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Stav série: 2:1.

Liberec: Pinc - Trončinský, Čakajík, Roth, Moravec, Ulrych, Výtisk, Holub, od 41. navíc Štich - T. Urban, P. Nedvěd, Klimenta - Špaček, Vantuch, Bartovič - Kudrna, Bulíř, Víšek - Bárta, Vak, Bortňák. Trenéři: Kalous a Pešán.
Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Sičák, Borer, M. Drtina, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád, T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.