"Nemyslím si, že mám nějakou extra formu. Teď to bylo o štěstí. Jednou jsem dorazil puk, podruhé tečoval kotouč," řekl Krenželok.

Na hattrick prý nemyslel, i když ve třetí třetině měl několik slibných šancí. "V jedné přesilovce jsem střílel, i když jsem viděl (volného) Michala Řepíka, který by asi zakončoval do prázdné. Nevěděl jsem, kolik mám času. Hattrick…? Hlavní jsou tři body. Co mám z hattricku?" pousmál se dvaatřicetiletý útočník, jenž má na kontě 26 kanadských bodů za jedenáct branek a 15 asistencí.

Duel regionálních sousedů byl od začátku plný osobních soubojů, střetů a vyloučení.

"Tady v Boleslavi jsme nic jiného nečekali, je to tu vždy stejné. Moc se tady pět na pět nehraje," uvedl Krenželok. Z řady trestů však nadšený nebyl. "Bylo to kvůli tomu rozkouskované a to se vždy špatně hraje. Na led nechodí všichni a hra nemá takový rytmus. Ale jak už jsem řekl, máme tři body a to je dobré," podotkl.

Liberec díky sérii výher posouvá klubové rekordy a může se stát i historicky nejúspěšnějším týmem základní části extraligy. Má šanci?

Při tříbodovém herním systému zatím nejvíce bodů (111) získaly Pardubice v sezoně 2002/03. Severočeši mají 21 kol před koncem 70 bodů. "Na to vůbec nemyslíme. Chceme udělat play off, to je cíl a pak aby se dařilo dále. Rekordy neřešíme," řekl Krenželok. Stejné je to prý i se sérií výher. "Kdyby nám to minule neřekli, tak to ani nevíme. Nebo alespoň já," pousmál se.

Rostoucí náskok na soupeře i pohoda v týmu je ale příjemná. "Snažíme se jít poctivou prací co nejdále," řekl Krenželok. Zvýšené sebevědomí se projevuje i v přesilových hrách, ve kterých v pondělí Bílí Tygři skórovali prakticky čtyřikrát. "Na začátku sezony to nebylo ono, ale teď už se to zlepšuje. Vyhovíme si. Navíc je ta pohoda. Hlavně neusnout na vavřínech," dodal Krenželok.