Oslavy se potáhnou až do soboty, kdy přijede s týme na Zelný trh. Zopakuje si tam oslavu šampionů. Zlato má z mistrovství světa hráčů do dvaceti let z Ruska, dva zámořské juniorské tituly z Memorial Cupu a WHL. Ale Kometa mu dodala to vytoužené v seniorkém hokeji. Naučila ho… „Vyhrávat,“ vychrlil ze sebe třebíčský rodák.

Po jeho návratu z ruského Omsku k němu v brněnském klubu přibyli zkušení hráči s reprezentačními zkušenostmi Ondřej Němec či Martin Zaťovič. Vytvořil se kvalitní tým, který poskládal majitel a kouč Komety Libor Zábranský. „Je to člověk, který získal na svou stranu celé Brno. Šli jsme jen za ním. Je to neskutečná jízda. Tak se má dělat hokej,“ vysekl Erat poklonu.

Na jihu Moravy útočníka, který převádí výborný pohyb po ledě, nadchla soudržnost mužstva. „Všichni kluci v kabině, ať první nebo třetí gólman, táhli jeden za druhého. To je kouzlo Komety. Každý se může dívat na taktiku, každý se může dívat co děláme. Ale tým je nejvíc,“ rozplýval se šestatřicetiletý forvard.

O budoucnosti zatím nemluví. Pokud však ukončí kariéru, jedno je jisté, v Brně pomohl několika nadějným hráčům. Vedle něj vyrostli útočníci Martin Nečas a Radim Zohorna. „Každý titul je jiný a já jsem ho zažil poprvé minulý rok. Letos šlo vidět na klucích jak jsou zkušení. Ví, kdy mají co dělat, i mladí hráči. Mají před sebou velkou budoucnost,“ dodal.