Důvodem změn je především nejistota, co se týče vývoje v jednotlivých státech a národních soutěžích. Ty v drtivé většině ukončily předčasně své sezony kvůli pandemii koronaviru. 

On-line ke koronaviru ZDE.

Záležet tak bude především na aktuálních vládních opatřeních ve třinácti zúčastněných zemích. Klíčovým bude především povolené vycestování do zahraničí, vedení soutěže by navíc samozřejmě rádo hrálo i za účasti fanoušků, proto přikročilo k časovému posunu. Úvodní zápasy jsou naplánovány na 6. října.

Pozmění se i formát. Dvaatřicet týmů se rozdělí do šestnácti dvojic, které sehrají dvouzápasové první kolo vyřazovací části. Stejný systém bude platit až do semifinále, souboj o titul je pak na programu 9. února.

Své soupeře se při losování 20. května dozví i tři české celky. O vítězství bude bojovat Liberec, který ovládl základní část letošního ročníku české extraligy, Třinec a Sparta.

V minulém ročníku soutěže došel z českých klubů nejdále HC Mountfield, který prohrál až ve finále se švédskou Frölundou. Ze základní skupiny prošla i Plzeň, Západočeši ale padli v dramatickém osmifinálovém souboji s Lausanne.