„Těšíme se na to, je to vrchol sezony. Bude to atraktivní pro diváky, věřím, že bude v Ústí vyprodáno, protože o lístky je abnormální zájem,“ prozradil trenér Ústí Vladimír Evan.

Podobný názor zastává i kouč chomutovských hráčů Vladimír Kýhos. „Je to pro nás svátek být ve finále. V Ústí bude určitě vyprodáno a kulisa bude famózní, stejně jako v Brně,“ řekl.

Favoritem finále bude ústecký celek. Nejen, že hraje první dva a případný rozhodující zápas doma, navíc má letos s Chomutovem lepší bilanci.

„Sice bereme roli favorita na sebe, ale rozhodně to nebude nic jednoduchého. Chomutov má kvalitní tým, vždyť dokázal projít přes Kometu i Hradec. Máme informace, že chtějí postoupit do extraligy, ale v tom jim musíme zabránit. Postoupit musíme my,“ řekl nekompromisně Evan.

„Usilujeme o postup do extraligy, takže rozhodně budeme bojovat. Težko se dá odhadnout, jak dlouhá bude tato finálová série, protože spolu hrají dva celky, které se velmi dobře znají. Rozhodovat budou i drobné chybičky, takže doufám, že jich uděláme o něco méně,“ přeje si Kýhos.