Lučič byl od konce října na listině dlouhodobě zraněných hráčů kvůli problému s kotníkem. Teď byl na neurčito vyřazen z týmu. V pátek v noci zapletl do neupřesněného incidentu. Podle zámořských médií byl zatčen za domácí násilí.

Boston si proti Montrealu vybudoval dvoubrankový náskok již v první třetině. V 8. minutě po souhře Pastrňáka a Brada Marchanda otevřel skóre obránce Charlie McAvoy. Druhou trefu nejlepšího celku Východní konference obstaral v čase 19:20 Trent Frederic.

Tomáš Pitule po svém prvním gólu v prostějovských barvách
Petgrave, jehož brusle zabila soupeře? Dobře ho znám, říká hokejista Pitule

Také vstup do druhého dějství zvládli lépe Bruins. Ve 26. minutě Zacha z voleje nastřelil hokejku jednoho z bránících hráčů a jeho pokus skončil až za gólmanem Jakeem Allenem. Naději Canadiens vystřelil Slovák Juraj Slafkovský, ale o necelé dvě minuty později na jeho kontaktní branku odpověděl druhou trefou v zápase Frederic.

Palát dal první gól v sezoně

„Nechtěli jsme opakovat scénář z posledního vzájemného zápasu, kdy Montreal dokázal i přes náš dobrý start do zápasu otočit skóre. Je skvělé, že v posledních zápasech dokážeme dobré začátky dovést k hladkým výhrám,“ řekl Zacha.

Bruins si třetí třetinu pohlídali a vyhráli třináctý zápas v ročníku. „Celý duel jsme drželi nohu na plynu a soupeři jsme toho moc nedovolili,“ dodal Zacha, který vylepšil svoji sezonní bilanci na šest branek a sedm asistencí.

Na pochvalná slova českého útočníka navázal také trenér Bruins Jim Montgomery. „Hráli jsme přesně tak, jak jsme si řekli před zápasem,“ uvedl čtyřiapadesátiletý kouč.

V sobotním programu se poprvé v sezoně prosadil Ondřej Palát, jehož New Jersey podlehlo newyorským Rangers 3:5. K výhře Devils nepomohl ani brankář Vítek Vaněček. Obránce Filip Hronek si připsal 17. asistenci v ročníku, ale Vancouver prohrál 3:4 se Seattlem.